Politiķe atzina, ka līdz Saeimas nākamajai sesijai atlikusi nedēļa, tāpēc viņa nerosinās sasaukt ārkārtas komisijas sēdi. Tomēr Lībiņa-Egnere aicinās komisijas locekļus izvērtēt šo jautājumu.
"Es viena nevaru noteikt komisijas sēdes kārtību, tāpēc lūgšu komisijas locekļu viedokli, kā šo jautājumu varam risināt," teica komisijas vadītāja.
LETA jau rakstīja, ka Ģenerālprokuratūra jūlijā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāja iesnieguma atteikusies sākt kriminālprocesu par iespējamu informācijas izpaušanu Kļaviņa lietā. Birojs ir sācis kriminālprocesu pret Saeimas deputātu Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka maijā Kļaviņa lietas KNAB izmeklētājs nosūtījis iesniegumu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram par to, ka, izmeklējot šo lietu, viņaprāt, no Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) puses notikusi pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušana. Publiski par šo lietu tapa zināms vien 21.jūnijā, kad Saeima nolēma piekrist kratīšanai deputāta dzīvesvietā.
Savukārt Kučinskis ar preses sekretāra Andreja Vaivara starpniecību noliedza minētos apgalvojumus. Vaivars uzsvēra, ka neviens apgalvojums šajā sakarā nav pamatots un minētie fakti ir vērtējami kā priekšvēlēšanu cīņas elements.
Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers ar Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciālistes Unas Rēķes starpniecību aģentūrai LETA apliecināja, ka informācija par iespējamu informācijas izpaušanu no KNAB izmeklēšanas nodaļas lietvedībā esoša kriminālprocesa Ģenerālprokuratūrā saņemta no šīs lietas virzītāja.
Plašākus komentārus par informācijas saturu nav iespējams sniegt, jo tā ir klasificēta, skaidroja Adlers. Tomēr viņš norādīja, ka informācijas pārbaude tika veikta, ievērojot šī konkrētā kriminālprocesa, kuru izmeklējot tika konstatēta iespējama informācijas izpaušana trešajām personām, izmeklēšanas intereses.
Pēc pārbaudes pabeigšanas 2.jūlijā pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu par Krimināllikuma 318.panta otrajā daļā un 304.pantā paredzētā nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Šie Krimināllikuma panti paredz atbildību par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu.
Rīgas domes deputāte, bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe (JKP) šorīt sociālajā tīklā Facebook rakstīja, ka viņas rīcībā ir ziņas, kas norāda uz noziegumu, "ko ar KNAB vadītāja Jēkaba Straumes palīdzību pastrādājis Kučinskis, brīdinot savu partijas biedru Kļaviņu par krimināllietas sākšanu, plānotajām procesuālajām darbībām, tādējādi brīdinot aizdomās turēto un ļaujot viņam iznīcināt pierādījumus un kaitējot izmeklēšanai". Strīķe savu paziņojumu plašāk aģentūrai LETA nekomentēja.
Pirms vairākām dienām Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņoja - KNAB ir aizdomas, ka Kļaviņš izmantojis deputātiem pienākošos degvielas kompensāciju, lai uzpildītu sava uzņēmuma auto.
Kapadokijas Onufrijs