Televīzija ziņo, ka Igaunijā pastāv sistēma, ka ledus tiek pasludināts par bīstamu, kad to par tādu atzīst atbildīgie dienesti. Ja makšķernieki kāpj uz bīstama ledus, sodi gan draud, tomēr Tallinas Glābšanas operāciju koordinācijas centra vadītājs Ivars Treffners uzsver, ka tiem ir vairāk preventīvs raksturs.
Arī Lietuvā šāda kārtība sen jau pastāv. Lietuvas Glābšanas un ugunsdzēsības dienesta Klaipēdas nodaļas vadītājs Gedemins Karaljus televīzijai skaidroja: "Pašvaldība pieņem rīkojumu pavasarī, kad jau kļūst bīstami iziet uz ledus. Viņi izliek zīmes, ka makšķerēšana jau aizliegta, bet ziniet – zīmes ir zīmes, bet cilvēki tik un tā riskē ar dzīvību. Tādēļ ir paredzēta administratīvā atbildība par šo pārkāpumu."
Jau ziņots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš solījis meklēt risinājumus kā ierobežot cilvēku kāpšanu uz ledus. "Viens no mūsu priekšlikumiem, visticamāk, būs, ka mēs rosināsim pašvaldības iekļaut savos saistošajos noteikumos prasību, ka kāpt uz ledus tā bīstamības periodā ir aizliegts un par to pienākas sods," radio sacīja VUGD priekšnieks.
Ideju prasīt pārgalvjiem atmaksāt glābšanas operāciju izdevumus viņš gan stingri noraida: "Tas, man liekas, ir tāds padomjlaiku risinājums. Krievijas federācijā vēl joprojām pie šāda risinājuma pieturās, bet ir ļoti grūti šo visu situāciju aprakstīt un juridiski pareizi to noformulēt."