Par godu Latvijas simtgadei ir plānots izdot grāmatu par Pikšu muzeja vēsturi, izceļot vairākus nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus - Kārli Ulmani, tautas Atmodas laiku un zemnieku sētu, kas laikmeta griežos piedzīvoja gan saimniecisko spozmi, gan tikusi pilnīgi izpostīta, beigās kā muzejs nonākot sabiedrības sociālpolitiskā un vēsturiskā diskursa dzirnakmeņos.
VTUA skaidroja, ka Pikšu sēta ir latviskā patriotisma simbols, platforma, kurā runāt par ētiskajām vērtībām Latvijas jaunatnes vidū pozicionējot Ulmaņu dzimtas mājas, kā priekšzīmīgu 20.gadsimta 20.-30. gadu lauku saimniecību, kā arī unikālu Atmodas laika pieminekli Ulmanim.
Grāmatā vēsturiskos faktus ar atmiņām ilustrē Pikšu sētas mantinieks, ilggadējs Ulmaņa piemiņas muzeja Pikšas direktors, gleznotājs Gunārs Ulmanis. Sirsnīgā sarunā komentārus sniedz pirmais Latvijas Valsts prezidents pēc neatkarības atjaunošanas (1993-1999), Gunāra Ulmaņa brālēns, Ulmaņa piemiņas aizstāvis Guntis Ulmanis.
Topošajam izdevumam Pikšas satura pamatu veido foto ilustrācijas no Pikšu muzeja arhīva, kā arī no Gunāra un Gunta Ulmaņu privātajiem arhīviem. Grāmatas projekts, tāpat kā savulaik pats Pikšu muzejs tiek realizēts, pateicoties ziedotāju atbalstam.
Zemnieks Kārlis
Jābūts Stulbiņš