Izvērtējot auditorkompānijas Ernst&Young sagatavoto RS biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatējis, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu RS amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.
Ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību, KNAB 15.aprīlī izanalizēto informāciju par minētajiem faktiem nosūtījis Valsts policijai turpmākai pārbaudei atbilstoši kompetencei, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Birojs joprojām turpina citu ziņojumā norādīto faktu pārbaudi.
Jau ziņots, ka KNAB, vērtējot auditorkompānijas Ernst&Young sagatavoto ziņojumu par situāciju RS, bija sācis vismaz trīs resoriskās pārbaudes.
Attiecībā uz trim transporta iepirkumiem KNAB tika sākts kriminālprocess jeb tā dēvētā RS iepirkumu lieta. Savukārt pārējos ziņojumā sagatavotos secinājumus birojs vērtē resoriskajās pārbaudēs.
Auditorkompānija iepriekš sagatavojusi ziņojumu par situāciju RS. Auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā bijušās uzņēmuma valdes vadībā RS nodarīti desmitiem miljonu eiro zaudējumi, kas radušies, pieņemot nesaimnieciskus lēmumus, noslēdzot neizdevīgus sadarbības līgumus un citos veidos.
RS 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai (GKR), šogad martā vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.
Auditorkompānija, pētot uzņēmuma noslēgtos līgumus, secinājusi, ka konsultācijas RS sniegušas politiski nozīmīgas personas - partiju Saskaņas un Gods kalpot Rīgai biedri vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.
Konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par RS darbinieku veselības uzlabošanu snieguši ne vien četri pašreizējie Rīgas domes deputāti Sandris Bergmanis, Viktors Paškovs, Igors Kuzmuks, Jefimijs Klementjevs, bet arī kādreizējais parlamentārietis Aleksandrs Sakovskis un eksdeputāts no Rīgas domes Nikolajs Zaharovs, kurš par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā mēnesī saņēmis trīs tūkstošus eiro.
Ikmēneša atlīdzību no RS par satura radīšanu sociālo tīklu kontos saņēma gan mēra palīdze Olga Portnova, gan preses sekretāre Laila Īvāna. Līgums bijis arī Saskaņas Saeimas frakcijas konsultantei Guntai Šagbazjanai. Pēdējos četrus gadus par konsultantu RS bijis noformēts arī Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins, kurš raidījumam atteicies izpaust gan kādus darbus veicis uzņēmumā, gan saņemto atlīdzību.
Regulāru atlīdzību par konsultācijām ES finansējuma piesaistes jautājumos no Rīgas satiksmes saņēmis arī Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolijs Aļeksejenko (GKR) dēls Igors Puntuss.
Līgums ar RS bijis gan Maksimam Marčenkovam no Saskaņai pietuvinātās Humora komitejas, gan prokremliskajam aktīvistam Ivanam Staļnojam, kurš pirms pāris gadiem bija video saturu pārpublicējošās Facebook lapas Toma joki īpašnieks ar 150 000 sekotāju. Konsultācijas par satura veidošanu sabiedriskajā transportā sniedzis krievu valodā iznākošā žurnāla Patron galvenais redaktors Dmitrijs Ličkovskis. Korporatīvajiem pasākumiem RS izvēlējusies Konstantīnu Gaņinu, kurš par konsultācijām RS mēnesī saņēmis 3000 eiro.
Tāpat vēstīts, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim RS veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.
auditors
Neslāvs