Bormane iepriekš atstādināta no amata uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu.
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) lūdzis Saeimu izskatīt jautājumu par Bormanes atbrīvošanu no tiesneses amata ar 7.septembri pēc pašas vēlēšanās.
Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret no amata atstādināto Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani. Saeima 12.martā atļāva sākt kriminālvajāšanu pret tiesnesi.
Ģenerālprokuratūra iepriekš nosūtīja Saeimai ierosinājumu par imunitātes atcelšanu un piekrišanas došanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Bormani par uzkūdīšanu viltot dokumentu, kā arī par dokumenta izmantošanu mantkārīgā nolūkā un svešas mantas iegūšanu ar viltu.
Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kādu tiesnesi, ārsti-kardioloģi un kādu civilpersonu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar darba nespējas lapu viltošanu.
Pamatojoties uz iegūto pierādījumu kopumu, KNAB izmeklētājs uzskata, ka tiesnese ar starpnieka atbalstu saņēma darba nespējas lapas, kurās apzināti bija norādītas nepatiesas ziņas par tiesneses pārejošo darba nespēju. Nepatiesās ziņas saturošas darba nespējas lapas tiesnese mantkārīgā nolūkā izmantoja finanšu līdzekļus prettiesiskai iegūšanai no Tiesu administrācijas un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras slimības pabalsta veidā.
2014.gada septembrī ģenerālprokurora sāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka par izsniegtajām darbnespējas lapām ārste pieprasīja 150 eiro. Tos bija paredzēts nodot, izmantojot starpnieku.
KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības tiesnesi par svešas mantas izkrāpšanu, izmantojot viltotu dokumentu mantkārīgā nolūkā, un kardioloģi par mēģinājumu pieņemt neatļautu labumu, par krāpšanas atbalstīšanu un par dokumentu viltošanu.
Starpnieku KNAB rosināja saukt pie atbildības par līdzdalību krāpšanā un par līdzdalību dokumentu viltošanā.