Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Kristīne Misāne nogādāta Latvijā

Latvijas policijas konvojs otrdien Rīgā no Dānijas nogādājis Kristīni Misāni, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Sievieti plānots konvojēt uz Iļģuciema sieviešu cietumu.

Aģentūra LETA sazinājās arī ar Misānes māsu, tomēr viņa par to oficiāli nebija informēta.

Lai arī Misānei piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, tomēr viņa varēs iesniegt izmeklēšanas tiesnesim pieteikumu par apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamības izvērtēšanu.

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta. 

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai nevis DĀR, Latvijas likumsakarīgi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess ar numuru 12502000120 un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem. 

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoma, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Top komentāri

Kristīna Misāne
K
Pateicos visiem nacistiem, komunistiem un fašistiem par manis SIRSNĪGU sagaidīšan!. Kā redzu, Diena ar neliešiem un svoločiem PILNA!
Itamars Toledano
LIELA ir svēto PACIETĪBA un ŽĒLSIRDĪBA, toties bezdibeņa - ELLE un NAIDS. Dievs galā atmaksās KATRAM pēc viņa DARBIEM un VĀRDIEM, un VĪLUŠIES būs tie, kas CITOS būs vainas meklējuši, bet SAVĒJOS grēkus un noziegumus - nenožēlojuši.
Jūlija Stepaņenko
J
Misānes lietā nevajag daudz, tikai mazliet elementāras līdzjūtības. Taču ļaunums līdzjūtības nepazīst, jo ļaunums ir tā substance. Kā Svētie Raksti liecina - sātans cilvēkus dienām un naktīm Dieva priekšā APSŪDZ. Tāpat arī viņa kalpi visus citus apsūdz, jo GRĒKSŪDZES paši neapzinās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Reketieru laiks(1)

"Šajā notikumā varbūt ne viens vien mazo veikaliņu īpašnieks atpazīs arī savas finansiālās "klaušas"," stāstu par provinces reketieru rokrakstu 1995. gada 15. septembra Die...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas