Kā svētdien biedrības Latvijas Anonīmo alkoholiķu sadraudzība rīkotajā konferencē stāstīja anonīmais alkoholiķis Aivars, patlaban biedrībā esot 600-800 aktīvo biedru, tomēr konkrēta biedru saraksta neesot. Anonīmo alkoholiķu sapulces var apmeklēt bez vecuma cenza, un Latvijā nav bijis precendentu, ja atnāk jaunieši zem 18 gadu vecuma.
Savukārt jautāti, kā notiek jauno biedru iekļaušana,anonīmais alkoholiķis Ainārs pastāstīja, ka viņa grupā sākotnēji jaunajam biedram tiek izsniegta simboliska "tablete", kas būtībā ir medaļa ar uzrakstu 24 stundas.
Tāpat pirmajā sapulcē jaunajam biedram par sevi nekas nav jāstāsta, ja viņš nevēlas. Ainārs uzsvēra, ka jaunatnācējs anonīmo alkoholiķu grupā ir pats svarīgākais un viņam tiek pievērsta liela uzmanība.
Jaunie biedri varot sev izvēlēties sponsoru jeb mentoru, ar kuru konsultēties un lūgt palīdzību, kā arī izklausīt viņu stāstus.
Ārste - narkoloģe Ilze Stankeviča paskaidroja, ka galvenais motivators, kas liek alkoholiķiem doties meklēt palīdzību, ir krīze. Tomēr ārste uzsvēra, ka lielāka loma varētu būt sociālajiem darbiniekiem, jo patlaban anomīmie alkoholiķi pēc palīdzības dodas pēc ārstu ierosinājuma, saņemot informāciju tieši no viņiem. Tāpat informācija tiek gūta no tuviniekiem.
Stankeviča norādīja, ka viņa klientu paralēli terapijas procesam virza arī uz anonīmo alkoholiķu kustību. Ārste uzsvēra, ka šī persona gan ir ļoti jāmotivē turp doties. Ārste atgādināja, ka sākotnēji līdz ar Minesotas programmas ienākšanu anonīmo alkoholiķu sapulču apmeklēšana bija paredzēta šīs programmas 28 dienu laikā, tomēr pēc tam tas darīts brīvprātīgi.
Tikmēr anonīmā alkoholiķe Gita norādīja, ka anonīmo alkoholiķu sapulces būtībā ir bezmaksas psihoterapija.
Kā ziņots, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā šodien notiek biedrības jubilejas sapulce. Šogad organizācija svin savas pastāvēšanas 25.gadadienu. Tā palīdzējusi iedzīvotājiem atbrīvoties no alkohola atkarības kopš 1988.gada 8.novembra.