Arī pēc "faunaeur.org" datubāzes datiem šī suga Latvijā nav sastopama, līdz ar to var apgalvot, ka šā gada oktobrī veiktais fotouzņēmums ir pirmais dokumentētais šīs sugas atradums Latvijā.
Oktobra otrajā pusē "dabasdati.lv" portālā tika ievietots nezināmas vairogblakts attēls, kuru Ainārs Valdovskis bija sastapis Ieriķu apkārtnē 19.oktobrī. Pagāja kāds brīdis, līdz par blakts identificēšanu ieinteresējās Aija Stašula. Tas, savukārt izraisīja nelielu diskusiju par šīs blakts patieso sugas piederību. Pēc dažu dienu rūpīgas attēlā redzamās blakts apskates, salīdzinot to gan ar pazīmēm noteicējos, gan ar citiem attēliem internetā, tika secināts, ka tā ir vairogblakts (Pinthaeus sanguinipes).
Pēc pirmā acu uzmetiena suga var likties līdzīga koku vairogblaktij (Pentatoma rufipes), kas Latvijā ir visai bieži izplatīta suga. Taču no tās vairogblakts ir atšķirama pēc vairākām pazīmēm - atšķirīgs baltā laukuma lielums vairodziņa galā, kā arī acīmredzami mazāk izteikti un noapaļotāki priekškrūšu vairoga sānu izvirzījumi un citas pazīmes.