LMA savas ieceres komentē atturīgi, sakot, ka patlaban sadarbībā ar visām lietā iesaistītajām pusēm tiekot izstrādāti normatīvajiem aktiem atbilstoši risinājumi.
Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons vides pieejamības eksperts Aigars Bolis atklāj, ka pēc Dienas publikācijas februāra beigās LMA uzaicinājusi Apeironu uz tikšanos: "Saruna nebija konstruktīva - akadēmijas pārstāvji mūs apsūdzēja, ka viņiem neglaimojošo rakstu esam nopirkuši. Tomēr bijām vienisprātis par to, ka par radušos situāciju vaina jāuzņemas piebūves arhitektam Andim Sīlim. Veidojot projektu, viņš gan jau domāja, ka neviens neiebildīs - uzcels, kā izdevīgāk, iebildumus "laidīs pāri galvai", jo kurš gan ievērojamajam Sīlim ko var izdarīt?! Bet šo lietu mēs nedrīkstam tā atstāt, citādi šī attieksme kļūs par praksi". Apeirons padomu lūdzis arī Latvijas Arhitektu savienībai. "Arī viņi secinājuši, ka vaina jāuzņemas nevis LMA, bet Andim Sīlim, jo tieši viņš ar savu parakstu apliecināja, ka projekts atbilst normatīviem," atklāj Bolis.
Arhitekts vides pieejamības prasību nenodrošināšanu piebūvē skaidro ar to, ka fotodarbnīcas izbūves dēļ pagrabstāvā nav bijis iespējams izveidot vides pieejamības prasībām atbilstošu uzbrauktuvi. "Ēkas primārais uzdevums ir pildīt tās funkcijas, lai cilvēki tur var strādāt," norāda Sīlis. Viņš akmeni met LMA vadības dārziņā, sakot, ka tieši viņi likuši veikt izmaiņas projektā, kā rezultātā cilvēks ratiņkrēslā paša spēkiem jaunajā piebūvē iekļūt nespēj.
Plašāk lasiet Kristīnas Putincevas rakstā Latvijas Mākslas akadēmijai jāizpērk arhitekta vaina otrdienas, 25.marta, laikraksta Diena 7.lpp.!
mamma
Artis