Krievija vēl nav informējusi par saviem pārstāvjiem darba grupā, kas strādās pie pirmā komisijas dokumentu krājuma par Latvijas un PSRS attiecībām laikā no 1918. līdz 1939.gadam, pētot valstu politiskās un ekonomiskās attiecības un kultūras saiknes.
Latvija no savas puses par darba grupas vadītāju ieteikusi vēsturnieku Heinrihu Strodu, darba grupā darbosies arī vēsturnieks, Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks Juris Ciganovs, vēsturnieks Valters Ščerbinskis un profesors Jānis Siliņš.
Zunda pauda cerību, ka vēsturnieki jau aprīlī varēs braukt uz Krieviju, lai pētītu šīs valsts arhīvus.
"Par vēsturnieku komisijas darbu nevar sūdzēties. Krievija korekti pilda visas vienošanās, kas tika panāktas pērn novembrī notikušajā sēdē. Mums nav pamata sūdzēties, ka Krievija kaut ko bremzētu," atzina Zunda.
Jau vēstīts, ka pērn 14.novembrī Maskavā notika pirmā Latvijas un Krievijas vēsturnieku komisijas sēde. Par komisijas izveidi 2010.gada nogalē paziņoja Latvijas un Krievijas prezidenti. Nākamā komisijas sēde plānota Rīgā šā gada nogalē. Komisijas līdzpriekšsēdētāji ir akadēmiķis Aleksandrs Čubarjans un profesors Inesis Feldmanis.