Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

Līdz nākamajai nedēļai vēl 4961 šaujamieroču īpašniekam jānokārto derīgas atļaujas

Saskaņā ar normatīvo regulējumu no 31 690 šaujamieroču īpašniekiem atļauju nomaiņa jāveic vēl 4961 cilvēkam, informēja policija.

Policija aicina šaujamieroču īpašniekus iesniegt iesniegumus laicīgi līdz 14.septembrim un nepārkāpt Ieroču aprites likuma prasības. Tiem ieroču īpašniekiem, kas iesniegs iesniegumu pēc 14.septembra, par ieroču atļaujas noformēšanu tiks piemērots pilns valsts nodevas apmērs saskaņā ar vispārējām ieroču aprites tiesību normām.

Ieroču aprites likuma, kas stājās spēkā 2019.gada 10.aprīlī, pārejas noteikumos ir minēts, ka ieroča glabāšanas atļauja, nēsāšanas atļauja un ieroču kolekcijas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai uz nenoteiktu laiku, ir derīga līdz 2023.gada 14.septembrim.

Ieroča nēsāšanas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai uz desmit gadiem, ir derīga līdz atļaujā norādītajam termiņam, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 14.septembrim.

Fiziska persona var iesniegt iesniegumu par ieroča glabāšanas, nēsāšanas vai kolekcijas atļaujas termiņa pagarināšanu jebkurā personai piemērotā laikā līdz šī gada 14.septembrim un tajā Valsts policijas struktūrvienībā, kurā ierocis reģistrēts.

Pirms došanās uz Valsts policijas struktūrvienību, kurā ierocis reģistrēts, būtu vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni, kas norādīts ieroču glabāšanas atļaujā. Ņemot vērā samēra lielo šaujamieroču īpašnieku skaitu Latvijā, kas vēl nav veikuši ieroču atļaujas maiņu, šobrīd tiek novērota zvanu noslodze un kontaktpersonu sasniegšana var prasīt vairāk laika kā ierasts.

Tāpat ir iespējams ieroču īpašniekiem iesniegt iesniegumu bez personas obligātas ierašanās Valsts policijā ar šaujamieroci, nosūtot iesniegumu elektroniski vai ar pasta starpniecību brīva aizpildīta formā. Ņemot vērā, ka pēdējā brīža iesniegumu skaits ir vērojams simtos un ieroču īpašnieki ir tiesīgi iesniegt iesniegumu līdz šī gada. 14.septembrim ieskaitot, Valsts policijai būs nepieciešams laiks to apstrādei, kas nozīmē, ka atļaujas var tikt saņemtas dažas dienas pēc 14.septembra.

Katrs iesniegtais iesniegums tiks izskatīts un katrs ieroču īpašnieks tiks uzaicināts Valsts policijā saņemt jaunu ieroču atļauju. Ieroču atļaujas tiks noformētas un tiks vēl izsniegtās arī pēc 14.septembra.

Gadījumos, kad fiziskai personai tiek izsniegta ieroču glabāšanas, nēsāšanas atļauja vai ieroču kolekcijas atļauja, pamatojoties uz iesniegtā iesnieguma līdz 14.septembrim, ir piemērojams pārejas noteikumu punkts un valsts nodeva par atļaujas izsniegšanu nav paredzēta.

Tiem ieroču īpašniekiem, kas iesniegs iesniegumu pēc 14.septembra, par ieroču atļaujas noformēšanu tiks piemērots pilns valsts nodevas apmērs saskaņā ar vispārējām ieroču aprites tiesību normām.

Ja ieroča glabāšanas atļaujai, nēsāšanas atļaujai vai ieroču kolekcijas atļaujai ir beidzies derīguma termiņš, atļauja kļūst nederīga. Gadījumā, ja šaujamierocis tiek glabāts bez derīgas ieroča atļaujas, persona ir saucama pie administratīvās atbildības.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas