Lielāko daļu e-recepšu pacienti jau izmantojuši, proti, e-recepšu zāles iegādātas vairāk nekā 827 000 reižu. Vismaz vienu reizi e-receptes zāles aptiekā izsnieguši vairāk nekā 2000 farmaceitu un farmaceitu asistenti.
Štālberga norādīja, ka būtiski pieaudzis arī elektroniski izrakstīto darbnespējas lapu skaits - pēdējā mēneša laikā tas audzis par 96 000.
Pēc NVD paustā, arvien aktīvāk tiekot izmantoti arī citi e-veselības pakalpojumi. E-veselības sistēmā iesūtīta informācija par vairāk nekā 117 000 vizuālās diagnostikas izmeklējumu slēdzieniem, savukārt informāciju par pacientu veselības pamatdatiem, tostarp diagnozēm, alerģijām, regulāri lietotajiem medikamentiem un citiem datiem, ārstniecības personas ievadījušas jau vairāk nekā 14 000 reižu.
Vienlaikus NVD informē, ka atbildīgie e-veselības speciālisti pastāvīgi uzrauga sistēmas darbību un nepieciešamības gadījumā sniedz ārstniecības iestādēm un aptiekām gan informatīvo, gan tehnisko atbalstu. Kā atzīst e-veselības sistēmas lietotāji, tās veiktspēja pēdējo divu nedēļu laikā ir būtiski uzlabojusies.
Ja nepieciešams atbalsts, NVD aicina ārstniecības iestādes un aptiekas, kuras lieto savas informācijas sistēmas, kas ir pielāgotas darbam ar e-veselību, sazināties ar to izstrādātājiem. Savukārt, ja tiek izmantots e-veselības portāls, speciālisti tiek aicināti vērsties e-veselības lietotāju Atbalsta dienestā.
Ar e-veselības lietotāju Atbalsta dienestu var sazināties telefoniski (speciālistiem jāzvana 67 803 301, bet iedzīvotājiem - 67 803 300) vai rakstot e-pastu uz [email protected]. Atbalsta dienests strādā katru dienu no plkst.8 līdz 20.
Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.
2 miljoni iedz., miljons recepšu
paldies