Talkošanas vietas mājaslapā www.talkas.lv var pieteikt vēl nākamās nedēļas garumā. Kopējā kartē tās parādās pēc tam, kad konkrētā novada koordinators ir tās apstiprinājis, un šis process var aizņemt vairākas dienas, atgādināja Zalaka.
Katras talkas vietas pieteicējs arī uzņemas atbildību par to, ka uz vietas organizēs konkrēto talku, būs tās laikā sazvanāms, pirms talkas saņems maisus un informatīvos materiālus no koordinatoriem, kā arī saskaņos ar koordinatoriem atkritumu izvešanas vietu. Organizatori arī aicina ņemt vērā, ka maisos savāktie atkritumi būtu jānovieto tur, kur iespējams piebraukt ar atkritumu izvešanas mašīnu, lai tie tiktu laikus nogādāti uz atkritumu savākšanas poligoniem.
Tiem, kas paši talku nevēlas organizēt, ir iespēja mājaslapas www.talkas.lv kartē atrast sev tuvāko vai interesantāko talku un tai pievienoties, iepriekš sazinoties ar talkas atbildīgo.
Kā ziņots, Lielā talka šogad visā valsts teritorijā norisināsies 28.aprīlī. Tāpat šī gada 15.septembrī pašvaldības aicinātas iesaistīties arī Pasaules talkā.
SIA Clean R izpilddirektors Valērija Stankeviča iepriekš pauda, ka kopējais atkritumu daudzums Latvijas dabā nav samazinājies - par to liecina pagājušā gada talkā savāktās 2099 tonnas atkritumu, kas bija par 110 tonnām vairāk nekā 2016.gadā. Tāpat uzņēmuma pārstāvi aicināja talciniekus atcerēties par nepieciešamību savāktos atkritumu maisus nogādāt ar koordinatoriem sarunātajos punktos, jo pērn mežos tika atrasti vairāki 2016.gada talkas maisi.