Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

LNZAA vēršas pie aizsardzības ministra raizēs par kritiskās infrastruktūras darbības nepārtrauktību

Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija (LNZAA) ir vērsusies pie aizsardzības ministra raizēs par kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras apzināšanas, drošības pasākumu un darbības nepārtrauktības plānošanas un nodrošināšanas iespējām Latvijā, informē asociācijas valdes loceklis Jānis Lībķens.

Kritiskās infrastruktūras īpašniekiem – šajā gadījumā zāļu apgādes uzņēmumiem – kā sociāli atbildīgiem uzņēmumiem ir pienākums sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Aizsardzības ministriju sagatavot darbības nepārtrauktības plānu un to regulāri aktualizēt, taču līdz šim VM nav spējusi izstrādāt vadlīnijas D kategorijas infrastruktūras darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, kā arī nav sniegusi informāciju par minimālajām prasībām, kas jānodrošina kritiskās infrastruktūras īpašniekam, kas kavē darbības nepārtrauktības plāna izstrādi. Tiek runāts par kritiski nepieciešamo zāļu saraksta izveidi, zāļu krājumu veidošanu un uzturēšanu, tomēr nav sniegta informācija par krājumu uzturēšanas un finansēšanas kārtību, nepieciešamo rezervju apjomiem, kā arī par prioritāri apkalpojamajām aptiekām vai ārstniecības iestādēm krīzes situācijā. Tāpat D kategorijas kritiskās infrastruktūras īpašniekiem nav skaidrs, vai stratēģisko krājumu uzturēšana tiks finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, jeb krājumu uzturēšana ir jāfinansē nozares uzņēmumiem no saviem līdzekļiem.

Vienlaikus VM ir izstrādājusi ziņojumu “Informatīvais ziņojums par zāļu finansiālo pieejamību” (23-TA-3101), kurā paredzēts samazināt zāļu cenu, bet nav paredzēti pasākumi zāļu fiziskas pieejamības nodrošināšanai un stratēģisku krājumu veidošana. Veselības ministrijas iecere paredz zāļu cenas samazināt līdz pat 20%, bet netiek plānoti nekādi pasākumi, lai nodrošinātu nepārtrauktu zāļu pieejamību. Šādos apstākļos nozare būs spiesta ieviest bezprecedenta taupības pasākumus, lai nodrošinātu iespējas saglabāt jebkāda veida komercdarbību, un tiks ierobežotas komersantu iespējas veidot stratēģiski nepieciešamus zāļu krājumus, vai investēt uzņēmumu darbības nepārtrauktības pasākumos.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas