Graikste, taujāta par situāciju asociācijas biedru vidū, sacīja - šajā skandālā nepatīkamākais ir tas, ka zīmogs tiek uzlikts visai nozarei. Viņa norādīja, ka lielākā daļa viesnīcu un restorānu pārstāvju ir godīgi pakalpojumu sniedzēji. Asociācijas pārstāve skaidroja, ka konkrēti šādas krāpniecības programmas "daudzi nemaz nevar ekonomiski atļauties, jo ir dārgas".
Tajā pašā laikā viņa uzsvēra - LVRA nekad nav noliegusi, ka šādi krāpniecības gadījumi notiek. Graikste skaidroja, ka LVRA labprātīgi sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un darba grupām ministrijās, kurās nāk ar savām iniciatīvām ēnu ekonomikas apkarošanā.
Jau ziņots, ka ar restorānu tīkla Gan Bei īpašniekiem saistītā organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus, tostarp partijas Saskaņa deputāta Sergeja Potapkina sievu.
Manipulācijas ar kases aparātiem ir plaši izplatītas un zināmas, atzinis arī Rīgas Ekonomikas augstskolas docents Arnis Sauka. Diezin vai Gan Bei gadījums ir izņēmums, bilda pētnieks, akcentējot, ka Latvijā ēnu ekonomika ir apmēram 24-25% no iekšzemes kopprodukta un uzņēmēji visvairāk krāpjas, maksājot "aplokšņu algas".