Katrai sava kārtība
Stundas visur pamatā notiks vienā klašu telpā, un stundu saraksts tiks veidots ''blokos'', proti, paredzot vienam priekšmetam vairāk laika. Tas tiks darīts, lai vienā dienā pie bērniem nāktu ierobežots skaits skolotāju. Sporta pasākumi, cik vien atļaus meteoroloģiskie apstākļi, tiks rīkoti laukā. Lielā daļā skolu nāksies atteikties no ierastajiem zvaniem, jo stundas klašu grupām sāksies un beigsies atšķirīgos laikos, skolotājs sekos līdzi laikiem, tostarp arī tam, kad konkrētajai klasei ir garais starpbrīdis un jādodas uz ēdnīcu. Dienas aptaujātās pašvaldības bija vienisprātis, ka turpmākā mācību procesa organizēšanai punkts vēl nav pielikts. Pirmās nedēļas parādīs, vai pašreiz ik skolas uz papīra izstrādātā kārtība realitātē darbosies vai ne. Visticamāk, ka korekcijas būs vajadzīgas. It īpaši tas attiecas uz skaitliski lielajām skolām, kur sadalīt klašu plūsmas tā, lai tās pēc iespējas mazāk kontaktētos (tostarp ēdnīcā), ir ļoti sarežģīti.
''Ja skolā ir 1287 skolēni, skaidrs, ka nodrošināt distancēšanos nav viegli. Lai nodrošinātu lielāku distancēšanos, arī Jelgavā, sākot no 7. klases, viena diena tiks atvēlēta attālinātām mācībām, un tajā lielāks akcents tiks likts uz vielas nostiprināšanu,'' uzsvēra Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Visas aptaujātās amatpersonas akcentēja, ka turpmāk tiks pievērsta uzmanība arī tam, lai skolā minimizētu nepiederošu personu uzturēšanos. Turpmāk to ierašanās tiks fiksēta daudz rūpīgāk.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 27. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!