Latvijas Televīzija vēstīja, ka Martinsons aizturēts aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas - par kukuļņemšanu organizētā grupām kas ietver kukuļa vai kukuļa piedāvājuma pieņemšanu, pieprasīšanu vai izspiešanu, ja šīs darbības veikusi organizēta grupa vai valsts amatpersona.
Arī Dienas rīcībā esošā informācija liecina, ka kriminālprocesā, kas pirmo reizi oficiāli sasaista Martinsona un aizturētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča vārdus, izmeklētājiem ir aizdomas par kukuļu izspiešanu no bankām.
VIDEO: Uzņēmējs Māris Martinsons atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora; no komentāriem atsakās. pic.twitter.com/YdgJQnvMiv
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) February 18, 2018
Pārāk runīgs pēc Martinsona atbrīvošanas nebija arī viņa advokāts Aivars Purmalis - kādreizējais Finanšu policijas priekšnieks. Taujāts par to, kādēļ Martinsons aizturēts, Purmalis Latvijas Televīzijas žurnālistam ieteica sagaidīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pirmdien plānoto preses konferenci, bet uz jautājumiem, vai Martinsons sadarbojas ar izmeklētājiem un sniedz liedzības, kā arī vai viņam piemērots kāds drošības līdzeklis, atbildēja: "To jūs varat pajautāt KNAB izmeklētājiem".
Jau ziņots, ka šobrīd aizturēts ir arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņa pārstāvis Saulvedis Vārpiņš norāda, ka, viņuprāt, Rimšēviča aizturēšana bijusi nelikumīga.
Diena jau vēstīja, ka abas kratīšanas - gan Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā veiktā, gan pie uzņēmēja Martinsona veiktā - notikušas vienlaikus un ir savstarpēji saistītas ar kriminālprocesu, ko Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde izmeklēja pret maksātnespējas administratoriem Māri Sprūdu un Ilmāru Krūmu.
Izmeklēšana, kas, kā liecina Dienas rīcībā esošā informācija, pirmo reizi oficiāli sasaista Rimšēviča un Martinsona vārdus, saistīta ar trim iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem - par kukuļa pieprasīšanu valsts amatpersonai, izspiešanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un starpniecību kukuļdošanā. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka Latvijā ilgstoši darbojusies organizētās noziedzības grupa, kurā bijušas savstarpēji sadalītas lomas. Grupa, izmantodama dienesta stāvokli un ietekmi politiskajās aprindās, izspiedusi kukuļus, tostarp no kredītiestādēm.
nesaprotu?