Kā aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola, katru gadu Līgo svētku laikā dienesta mediķi sniedz palīdzību smagi cietušiem cilvēkiem, tostarp bērniem. Negadījumi notikuši, gan peldoties, gan lecot ūdenī, kā arī neievērojot drošību aktivitātēs pie ugunskuriem vai griliem.
Līdz ar to, dodoties svinēt svētkus pie dabas vai lauku mājās/vasarnīcās, mediķi aicina cilvēkus noskaidrot savu atrašanās vietu. Tādējādi vajadzības gadījumā, izsaucot operatīvos dienestus, ir iespējams precīzāk izstāstīt atrašanās vietu.
Tāpat nepieciešams pārliecinieties, vai mobilais tālrunis nodrošina GPS funkciju. Nosaucot dispečeram tālrunī atrodamās GPS koordinātes, mediķiem negadījuma vietu būs iespējams noteikt ātrāk un precīzāk. NMPD arī iesaka viedtālruņu īpašniekiem savos telefonos lejuplādēt mobilo lietotni HealthPoint. Līdz ar zvanu uz 113, caur to tiek nosūtītas izsaucēja atrašanās vietas GPS koordinātes.
NMPD arī atgādina, ka, aizdedzinot ugunskuru, tajā nedrīkst liet benzīnu vai citus degmaisījumus, kas var strauji uzliesmot un radīt plašus un smagus apdegumus. Tāpat jāpārliecinās, ka degmaisījuma pudeles nav pieejamas bērniem.
Dienesta mediķi arī atgādina par drošību ugunskuru tuvumā. Ja aizdedzies apģērbs, liesma jānodzēš un apdegušo vietu nekavējoties jādzesē ar vēsu ūdeni. Ja gūtais apdegums ir lielāks par cietušā plaukstu vai apdegusi seja, jāzvana neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai uz ārkārtas tālruni 113.
Tāpat tiek atgādināts par drošību pie ūdens. Peldēties nevajadzētu nezināmās vietās, kā arī alkohola reibumā. Pie ūdenstilpnēm īpaši jāpieskata arī bērni.