Uz jautājumu, vai par to ir pārliecināts, politiķis atbild: "Jā. To organizēja viņš kopā ar savas avīzes galveno redaktoru Jāni Vilnīti. Viņi iedeva diktofonu [Jūrmalas domes deputātei Ivetai] Blauai, iemācīja ar to rīkoties un ierakstīja sarunas. Viņi provocēja cilvēku, par kuru tiek uzskatīts, ka viņš devis kukuli Blauai. Droši vien, ka ierakstīja ne tikai sarunas ar viņu. Skaidrs, ka tas ir politiskās cīņas ierocis, viena no metodēm."
"Ja Blaua domā, ka esmu kaut ko piedāvājis vai devis, tas neatbilst
patiesībai. Ja tas attiecas uz balsojumu par manu amatu, tas ir
mēģinājums to visu sašūt kopā un mani nolikt par galveno vainīgo," saka R.Munkevics.
Pēc trīs apcietinājumā pavadītajiem mēnešiem R.Munkevics atzīst, ka grūtākās bijušas pirmās divas dienas, bet pēc tam viņš pārcelts uz Matīsa cietumu, kur uzturējās astoņvietīgā kamerā, svētdien vēsta LTV raidījums de facto.
Uz interviju viņš ieradies smaidīgs, cenšoties atstāt bezrūpīgu iespaidu. R.Munkevicam nav noteikti nekādi ierobežojumi. Viņš sola palikt Jūrmalā un gaidīt nākamgad paredzēto tiesu, ziņo raidījums.
Ar kameras biedriem - dažam no viņiem bijušas apsūdzības slepkavībā - bijušas labas attiecības. Tiesa gan, par to neesot runāts. Attiecības bijušas "cilvēciskas". "Visiem ir viens mērķis - izdzīvot cietumā," teica politiķis. Cietumā bijusi iespēja pastaigāties stundu dienā četri reiz četri metri lielā laukumā. Lai gan karstumā ilgi nav varējis aizmigt, noprotams, ka cietumā gulēt viņš varējis.
Laikrakstam Neatkarīgā politiķis atklāj, ka, būdams cietumā, zaudējis desmit kilogramus, un tas esot vienīgais ieguvums šo mēnešu laikā. Pēc trīs mēnešu ieslodzījuma viņš arī esot beidzot apjautis, ko īsti nozīmē brīvība.
Cietumā viņš varējis rakstīt vēstules, reizi nedēļā bija telefonsaruna, viņš sazinājies ar ģimenes locekļiem un advokātu.
R.Munkevics arī pauda viedokli, ka nav nekāda pamata runām, ka viņš varētu mēģināt ietekmēt deputātes, kas pret viņu liecināja. "Šādā runām nav nekāda pamata, kāpēc lai no manis baidītos kāds."
Politiķis neatklāja, kas ir viņa draugi, kas savākuši līdzekļus, lai iemaksātu 50 000 latu lielo drošības naudu. R.Munkevics zinot daļu no viņiem, viņi ziedojuši apaļas summas, tūkstošos - no viena līdz desmit tūkstošiem. "Viennozīmīgi labi cilvēki," noteica bijušais Jūrmalas mērs.
Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iegūtajiem pierādījumiem R.Munkevics un bijušais Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants, kuram arī celta apsūdzība kukuļdošanā, mēģinājuši nodrošināt sev labvēlīgu rezultātu Jūrmalas domes 20.maija sēdē paredzētajā balsojumā par pašvaldības vadītāja atbrīvošanu no amata, piedāvājot naudu un amatu par noteiktu rīcību kukuļdevēju interesēs.
(papildināts viss teksts)