Pārsteigums tas nebija arī Saeimas Ārlietu komisijas vadītājam. Kalniņš Dienai vien piebilda, ka uz futbola čempionātu Krievijā nebija plānojis braukt. Šāds lēmums parādot Krievijas attieksmi, ka tā neko nevēlas mainīt "savās mājās". Uz Krieviju ne tuvākā, ne tālākā nākotnē neplānoja doties arī Kols, kurš tā dēvēto Magņitska sarakstu virzīja izskatīšanai Saeimā. "Man ir pilnīgi vienalga. Šāds Krievijas lēmums manu profesionālo darbību neiespaido," vērtēja Kols. Nožēlu par Krievijas lēmumu Dienai pauda arī Saeimas spīkere, taču šis lēmums viņas dzīvi un profesionālo darbību neietekmēšot. Savukārt Bērziņš sacīja: "Te parādās Krievijas patiesā seja."
Tikmēr Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis atzina, ka labprāt kādreiz aizbrauktu uz Sanktpēterburgu, Ermitāžu, tāpēc "nav priecīgi, ka tāda iespēja ir nogriezta", bet tas "nav kreņķis, par kuru jādomā katru dienu". Vairāki politiķi – Judins, Abu Meri, Parādnieks, Rasnačs – to uztvēruši drīzāk kā pagodinājumu un darba novērtējumu. Tāpat politiķi uzsver demokrātijas un tiesiskuma problēmas Krievijā. "Mūsu tieslietu politika ir vērsta pareizā virzienā," par lēmumu sociālajā tīklā Twitter izteicās tieslietu ministrs.
Par Magņitska sarakstu balsoja arī Saskaņas deputāts Boriss Cilevičs, taču viņam nebija informācijas, ka būtu iekļauts persona non grata sarakstā. Arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājam Augustam Brigmanim šāda zvana no ĀM nav bijis. Savukārt Kaimiņš lēmumu nodēvēja par "politisku Kremļa izgājienu", kas šķeļ abu valstu attiecības, un no tā ieguvēju nav.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 20. jūnija, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!