Daudzpusīgāka pieeja
Novadu mācība gan nav nekas jauns – kā fakultatīvs priekšmets tā ir pieejama kopš 90. gadiem. Līdz šim tajā lielāks akcents likts uz kultūretnogrāfiskajām norisēm, taču jaunā programma paredz daudzpusīgāku pieeju, proti, ''paplašināt zināšanas par vietējās kopienas un reģiona vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijām; izprast reģiona sociālos, politiskos un ekonomiskos procesus, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību, nostiprināt piederības sajūtu vietējai kopienai un reģionam; izkopt toleranci, spēju pieņemt dažādus viedokļus un vērtības''.
''Protams, ņemsim vērā arī līdzšinējo pieredzi. Taču gribam paplašināt kontekstu, skatot to ne tikai šaurā novada izpratnē, bet Latvijas mērogā. Raudzīties ne tikai uz pagātnes un dabas mantojumu, bet arī mūsdienu sabiedrību – ieskaitot kultūras un valodas īpatnības, ekonomiku un citus aspektus. Lai jaunieši pēta un iedziļinās un lai viņu secinājumi rastu izpausmi radoši pētnieciskajos darbos,» norāda Catlaks. Viņš katrā ziņā sagaidot, ka taps ''inovatīvs dokuments – gan pieejas, gan satura ziņā''.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 3. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!