Viņš skaidroja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas darīt visu, lai sašķeltu, iebiedētu un atturētu pārējās valstis no palīdzības sniegšanas Ukrainai un sankciju pastiprināšanas pret Krieviju. Tieši šāds esot bijis mērķis arī Putina draudiem, iespējams, izmantot kodolieročus.
Pabriks sacīja, ka ar atomkara draudiem nevar iebiedēt tās valstis, kurām pašām ir kodolieroči, jo ne jau Krievija ir vienīgā tāda. "Cik daudz Krievija, Krievijas vadošās aprindas un pats Putins apzinās, cik bīstami ir šādi spēlēties ar sērkociņiem pie pulvera mucas, tas, cerams, ir saprotams arī pašiem krieviem - krievu sabiedrībai un tiem cilvēkiem, kas ir apkārt Putinam," izteicās politiķis.
Runājot par militārā konflikta tālāko iespējamo attīstību un veidiem, kā Putins varētu izbeigt agresiju Ukrainā, Pabriks komentēja, ka Rietumiem nav nepieciešama Putina kapitulācija, bet ir jāpanāk, lai Krievijas karaspēks izvācas no Ukrainas teritorijas.
"Šo karu Krievijai īsti nav iespējams uzvarēt, ņemot vērā to masīvu atbalstu, kas nāk no visām brīvajām pasaules valstīm," uzskata Pabriks. Viņš sacīja, ka Krievijas vadība tagad ir spiesta iespējami ātrāk izdomāt, kā panākt miera nosacījumus, kas "droši vien nebūs balstīti uz tām idejām, kuras Putins pauda sākumā".
LETA jau ziņoja, ka karā pret Ukrainu Putins devis pavēli Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšniekam Valērijam Gerasimovam un aizsardzības ministram Sergejam Šoigu izsludināt Krievijas atturēšanas spēkos jeb kodolspēkos īpašo kaujas dežūras režīmu.
Šī pavēle dota, tiekoties ar Gerasimovu un Šoigu.
"Vadošo NATO valstu augstākās amatpersonas pieļauj agresīvus izteikumus par mūsu valsti, tāpēc pavēlu aizsardzības ministram un Ģenerālštāba priekšniekam izsludināt Krievijas armijas atturēšanas spēkos īpašo kaujas dežūras režīmu," sacīja Putins.
Viņš arī minēja tādas nedraudzīgas rietumvalstu darbības kā neleģitīmas sankcijas ekonomikas jomā.
Stratēģiskie atturēšanas spēki, kā teikts Krievijas Aizsardzības ministrijas mājaslapā, ir "Krievijas Federācijas Bruņoto spēku kaujas potenciāla pamats, kas domāti, lai atturētu agresiju pret Krievijas Federāciju un tās sabiedrotajiem, kā arī sagrautu agresoru karā ar dažādu ieroču veidu, arī kodolieroču, pielietošanu".
Krievijas tā dēvētie kodolčemodāni atrodas pie prezidenta, aizsardzības ministra un Ģenerālštāba priekšnieka. Tieši šie trīs cilvēki nule kā satikās, lai paziņotu par īpašo režīmu atturēšanas spēkos.
Čemodānu atslēgas ir pie virsniekiem operatoriem. Lai sāktu kodolkaru, pietiek aktivizēt divas no trim sistēmām, vēsta laikraksts "Novaja gazeta".