Viņš norādīja, ka līdz 22.maijam Pasažieru vilciens paziņos sarunu procedūras uzvarētāju, taču tam var sekot vēl kāda pārsūdzība. "Svarīgi, protams, ir pēc iespējas agrāk iegādāties jaunus elektrovilcienus, tomēr tikpat būtiski ir izpildīt Iepirkumu uzraudzības biroja prasības un sakārtot visu padziļināti," pauda Grigulis.
Jautāts, kas notiks, ja iepirkums atkal neizdosies, Grigulis teica, ka tad kopā ar Satiksmes ministriju būs jādomā, ko darīt tālāk.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka iepirkumā par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacentās četri pretendenti - Spānijas uzņēmums Patentes Talgo S.L. (Talgo), Šveices kompānijas Stadler Polijas meitasuzņēmums, Spānijas Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) un Čehijas kompānija Škoda Vagonka. Sākotnēji Pasažieru vilciens par uzvarētāju elektrovilcienu iegādes iepirkumā atzina Talgo, kura piedāvātā līgumcena bija 225,303 miljoni eiro. Taču divi iepirkuma dalībnieki - Škoda Vagonka un CAF iesniedza Iepirkumu uzraudzības birojā sūdzības par sarunu procedūru.
Izskatot sūdzības, Iepirkumu uzraudzības birojs aizliedza Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar Talgo par elektrovilcienu piegādi, savukārt, atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, Pasažieru vilciens nolēma iegādāties vilcienus no Škoda Vagonka, kura piedāvātā līgumcena ir 241,888 miljoni eiro.
Iepirkuma konkursā uzvarētājs tika mainīts, jo Pasažieru vilciens ņēma vērā Iepirkumu uzraudzības biroja ieteikumus par to, ka jāizvērtē cita elektroenerģijas cena. Pārvērtējot vilcienu izmaksas dzīves ciklā, izdevīgākais piedāvājums bija Škoda Vagonka. Talgo piedāvātā cena bija lētāka, taču vilcienu apkopes un uzturēšanas izmaksas 35 gadu ciklā Škoda Vagonka bija mazākas, līdz ar to mazākas arī kopējās izmaksas.
Talgo iesniedza Iepirkumu uzraudzības birojā sūdzību par sarunu procedūrā izvēlēto uzvarētāju. Izskatot sūdzību, Iepirkumu uzraudzības birojs 2019.gada marta beigās aizliedza Pasažieru vilcienam slēgt iepirkuma līgumu ar Škoda Vagonka un uzdeva atcelt iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem. Tāpat Iepirkumu uzraudzības birojs uzdeva Pasažieru vilcienam 20 darbadienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot sarunu procedūrā iesniegtos piedāvājumus.
Pasažieru vilciens ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas dzelzceļa veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.
jautājums