Kratīšana Graudiņa dzīvesvietā veikta saistībā ar iepriekš sāktu kriminālprocesu, un šajā lietā viņam piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Šis kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu un nav saistīts ar šonedēļ notikušo incidentu Ādažu bāzē, kurā aizturēti divi Krievijas pilsoņi.
Graudiņam drošības līdzeklis nav piemērots, taču no plašākiem komentāriem DP atturas.
DP savā šonedēļ publiskotajā pārskatā Graudiņu nodēvējusi par vienu no Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem. Presē viņš minēts arī kā prokrieviski orientētās nereģistrētās organizācijas Nepilsoņu kongress aktīvists. Viņš pērn rudenī startēja Saeimas vēlēšanās no Latvijas Krievu savienības saraksta.
Pērnruden Graudiņš preses konferencē stāstīja, ka piedalījies kā novērotājs pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas (DTR) "vēlēšanās".
DP pārskatā min, ka Graudiņš kļuvis par ruporu Krievijas informatīvo aktivitāšu vajadzībām Ukrainas konflikta kontekstā. Pēc pērn notikušās vizītes nelikumīgo kaujinieku grupējumu sagrābtajās teritorijās Krievijas plašsaziņas līdzekļos viņš tika pozicionēts kā EDSO eksperts , lai gan šī organizācija noliedza jebkādu saikni ar Graudiņu. Noziņojis Krievijas plašsaziņas līdzekļos par "Ukrainas spēku zvērībām" un "ASV destruktīvo lomu Ukrainas konfliktā", viņš kļuva par pastāvīgu viesi Krievijas TV raidījumos un turpināja izplatīt Krievijas propagandas tiražētos mītus par situāciju Ukrainā.
Tāpat DP pārskatā norādījusi, ka Graudiņš ir noderīgs resurss Krievijas propagandai, jo atšķirībā no citiem tautiešu politikas aktīvistiem Latvijā, kuri kaislīgi atbalsta Krievijas agresiju Ukrainā, viņš ir latviešu tautības.
Aleksandrs Gapoņenko, kuru DP savā pārskatā minējusi kā vienu no radikālajiem tautiešu politikas aktīvistiem un pret kuru arī DP nesen sākts kriminālprocess par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, savā Facebook kontā raksta, ka Graudiņa dzīvesvietā DP konfiscējusi datorus, zibatmiņas, diskus, telefonus, grāmatas un dokumentus.
Kratīšana notikusi, balstoties uz ierosinātu lietu par nacionālā naida kurināšanu, norāda Gapoņenko.
Latvijas Nepilsoņu kongresa vadītājs Gapoņenko aģentūrai LETA sacīja, ka sazvanījies ar Graudiņu uzreiz pēc DP veiktās kratīšanas. Graudiņš skaidrojis, ka viņam, viņa sievai un dēlam konfiscēti datori, zibatmiņas un dažādi dokumenti, kā arī mobilie telefoni.
Pašreiz Graudiņš atrodoties savā dzīvoklī bailēs par savu dzīvību, jo iepriekš no dažādām personām saņēmis draudus. "Uz ielas viņam klāt nākuši nezināmi cilvēki un draudējuši," sacīja Gapoņenko.
Jautāts, vai notikušais varētu būt saistīts ar Krievijas pilsoņu aizturēšanu Ādažu bāzē, Gapoņenko kategoriski noliedza, sakot, ka ne Graudiņš, ne viņš nekad nav bijis kādu aktivitāšu organizators, vien viedokļa paudējs. Šis viedoklis nav patīkams un traucējot valdošajai varai.
Viņš arī skaidroja, ka ar Graudiņu pašreiz sarežģīti sazināties, jo DP viņam konfiscējusi mobilos tālruņus.
DP nekomentē, vai Graudiņš un Gapoņenko figurē vienā kriminālprocesā. Gapoņenko iepriekš pastāstīja, ka viņu DP nesen aizturēja par sociālajā tīklā Facebook 16.martā publicēto ierakstu, kur pausts, ka "ASV tanku mērķis ir kontrolēt krievu aktīvistus Latvijā". Arī TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja, ka kriminālprocesa iemesls ir Gapoņenko ieraksts Facebook lapā, ka amerikāņu tanki Latvijā ir tāpēc, lai apšautu vietējos krievus un palīdzētu viņus sadzīt koncentrācijas nometnēs.
Gapoņenko uzskata, ka aizturēšana bija tikai iegansts, lai pārbaudītu viņam piederošos datu nesējus un iegūtu DP interesējošo informāciju.
pievienotas pēdējās divas rindkopas