No ceturtdienas šāda anketa ikvienam ceļotājam būs jāizpilda papīra formātā, bet tuvākajās nedēļās iebraucēju reģistrēšanai plānots ieviest elektronisku rīku. Tas, iespējams, ļautu arī risināt jautājumu par to, kā reģistrēt iedzīvotājus, kuri Latvijā ierodas ar personīgajām automašīnām no Igaunijas un Lietuvas. Tāpat ir samazināta nepieciešamība trešo valstu valstspiederīgajiem ierasties Latvijā vīzu un uzturēšanās atļauju kārtošanai.
Premjera vilšanās
Valdība lēmumus, kas varētu turpmāk mazināt no citām valstī Latvijā ievesto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu, cerēja pieņemt jau otrdien. Tomēr nekvalitatīvi sagatavotu priekšlikumu dēļ tas nenotika.
Ministri neiebilda pret Ārlietu ministrijas sagatavoto priekšlikumu, ka tajās Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, kurās reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, tiek pārtraukta ilgtermiņa vīzu pieteikumu pieņemšana, kuri tiek iesniegti, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pieņemto lēmumu par termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšanu Latvijā. Šos grozījumus valdība gan pieņēma tikai trešdien reizē ar citām izmaiņām, ko nevarēja pieņemt jau otrdien, jo vairākiem ministriem bija iebildumi pret Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajiem priekšlikumiem.
Viens no tiem paredzēja, ka ārzemniekam (izņemot Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts un Šveices Konfederācijas pilsonim, kā arī NATO un ES bruņoto spēku militārpersonai), uzturoties Latvijā, jābūt klāt pasei un pēc valsts vai pašvaldības institūcijas darbinieka pieprasījuma attiecīgās personas pienākums ir uzrādīt šo dokumentu. Tāpat netika atbalstīts ierosinājums noteikt, ka personai, kura ieceļojusi no ārvalsts, atrodoties slēgtā publiskā vietā, piemēram, veikalā, kafejnīcā, sabiedriskajā transportā, būtu jālieto mutes un deguna aizsegs 14 dienas no ieceļošanas (izņemot laikā, kad tiek ieturēta maltīte).
Jānorāda, ka attiecīgos priekšlikumus gatavoja lielā steigā, pēdējos iesniedzot vēl pirms valdības sēdes. Tajā IeM pozīciju nācās skaidrot arī ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (KPV LV), kurš pilda iekšlietu ministra pienākumus laikā, kamēr viņa partijas biedrs Sandis Ģirgens kopš jūlija sākuma atrodas vairāk nekā mēnesi garā atvaļinājumā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 16. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!