Bāliņa pašlaik ir LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore un LU rektora padomniece, bet Bērziņš ir LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns un profesors.
Pretendentus starptautiskajā konkursā vērtēja speciāli tam izveidotā atlases komisija un LU padome. Kopumā konkursā bija saņemti 24 pieteikumi.
LU padomes priekšsēdētājs profesors Ivars Kalviņš uzsver, ka neatkarīgi no tā, kurš no izvirzītajiem kandidātiem stāsies augstskolas vadītāja amatā, LU arī turpmāk vadīs spēcīga un pieredzējusi personība.
Rektoru nākamā gada 23.februārī vēlēs LU Satversmes sapulce.
Līdz vēlēšanām sagaidāmas pretendentu diskusijas ar LU saimi. Turpmākajos mēnešos universitātes personālam, mācībspēkiem un studentiem būs iespēja iepazīties ar abu kandidātu redzējumu par LU izaugsmes nodrošināšanai nepieciešamajām darbībām.
Saskaņā ar LETA arhīva datiem Bāliņa dzimusi 1965.gada 13.martā. Bāliņa ir absolvējusi LU Fizikas un matemātikas fakultāti, 2002.gadā viņa ieguvusi doktora grādu ekonometrijā.
Viņa kopš 1991.gada lasa lekcijas LU Ekonomikas un vadības fakultātē.
Bāliņa ir SIA "Datorzinību centrs" valdes locekle un līdzīpašniece, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente. LU rektora amata pretendente ir bijusi īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās.
Bērziņš ir dzimis 1971.gadā. Bērziņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis. Ieguvis doktora grādu vadības zinātnē un kā vadošais pētnieks piedalījies daudzos pētniecības projektos, ir starptautisku zinātnisko publikāciju autors. Vienlaikus viņš ir arī "SSE Rīga Foundation" valdes loceklis un LU studentu Biznesa inkubatora padomes loceklis. Iepriekš ieņēmis Latvijas Universitātes Kanclera amatu. Darbojies privātajā biznesā, bijis AS "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.
Kā vēstīts, LU rektora amata kandidātiem jābūt zinātnes doktora grādam kādā no LU stratēģiskās specializācijas jomām. Papildus tam, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kandidātiem jāpiemīt nevainojamai reputācijai un vadības pieredzei augstākās izglītības un zinātnes jomā ne mazāk kā astoņi gadi. Viņiem jābūt pieredzei starptautisku stratēģisku partnerību veidošanā un attīstības vai pētniecības projektu vadībā, zinātnes vadības pieredzei un sasniegumiem zinātnē starptautiskā līmenī (publikācijas starptautiski citējamos izdevumos, dalība pētniecības projektos), privātā vai publiskā finansējuma piesaistes pieredzei pētniecībā un inovācijās un latviešu un angļu valodas zināšanām vismaz C1 līmenī.
Tāpat rektora amata pretendentiem ir izvirzītas papildprasības - izpratne par zinātnes universitātes darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem; akadēmiskā darba pieredze; pieredze augstākās izglītības institūcijas attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā; izpratne par Eiropas izglītības telpas kvalitātes nodrošināšanas procesiem; profesionālā pilnveide augstākās izglītības vadības un kvalitātes nodrošināšanas jomā; komunikācijas un argumentācijas prasmes, orientācija uz attīstību un rezultātu sasniegšanu; pieredze pārmaiņu vadībā akadēmiskajā vidē.
Rektora atalgojums pirms nodokļu apmaksas saskaņā ar LU Vienoto darba samaksas kārtību un budžetu ir noteikts, sākot no 11 935 eiro mēnesī.