Pēc NVA sniegtās informācijas, atkārtoti pieteikties apmācību pasākumu īstenošanai izglītības iestādei ir liegts vismaz gadu kopš dienas, kad tā svītrota no izglītības piedāvājumu saraksta, savukārt nodarbinātības pasākuma īstenotājs vismaz gadu pēc līguma laušanas par līgumsaistību neizpildi nevar atkārtoti pieteikties pasākuma īstenošanai.
Pērn NVA veikusi 3819 apmācību un nodarbinātības pasākumu kvalitātes pārbaudes, tostarp 2742 pasākumu apmeklētības kontroles. Šīs pakalpojumu kvalitātes un sadarbības izvērtēšanas rezultātā no izglītības piedāvājumu sarakstiem tika izslēgti seši izglītības iestāžu piedāvājumi, bet par līgumsaistību neizpildi nodarbinātības pasākumu ietvaros līgumi lauzti ar 30 pasākumu īstenotajiem. Pārkāpumu dēļ 341 bezdarbnieks dalību pasākumos pārtrauca.
NVA uzsver, ka patlaban ir būtiski pilnveidojusi pakalpojumu kvalitātes uzraudzību pasākumu norises vietās. Lai pakalpojumi klientiem būtu kvalitatīvi, efektīvi, bezdarbnieku un darba meklētāju konkurētspēju darba tirgū veicinoši, NVA regulāri veic visu pasākumu īstenotāju pakalpojumu un sadarbības izvērtēšanu, tostarp tiek veiktas pastiprinātas apmācību pasākumu apmeklētības kontroles pārbaudes un analizēti dati par apmācību norises laika, dokumentu iesniegšanas termiņu un citu sadarbības nosacījumu ievērošanu.
Vienlaikus, lai mazinātu risku, ka mācību iestāžu iesniegtie apmācību kopsavilkumi var saturēt nepatiesu informāciju, noteiktas stingrākas prasības apmeklējumu uzskaitei, nosakot izglītības iestādēm pienākumu apmācāmās personas kavējumus atzīmēt apmeklējumu žurnālā ne vēlāk kā 20 minūtes pēc nodarbības sākuma, turklāt apmācību dalībniekiem parakstu lapā jāparakstās par katras nodarbības faktisko apmeklējumu. Izglītības iestāžu pienākuma ievērošana par apmeklētības uzskaiti tiek ņemta vērā, veicot sadarbības izvērtēšanu ar konkrēto izglītības iestādi.
NVA izvērtē arī pasākumu īstenošanas kvalitāti un nepieciešamības gadījumā arī lemj par izglītības iestādes svītrošanu no izglītības piedāvājumu saraksta, skaidroja aģentūrā.
Jau ziņots, ka Finanšu ministrija (FM) kā revīzijas iestāde ir iesniegusi Eiropas Komisijai viedokli par valstī investēto Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu likumību un pareizību, kurā paustas bažas par ES fondu līdzfinansēto bezdarbnieku apmācību projektu īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Lielākās bažas ES fondu revidenti pauž par bezdarbnieku apmācību projektiem, kas ne vienmēr notiekot paredzētajā laikā un spēj sapulcināt paredzēto mērķauditoriju.