Diskusijas izskaņā tika nolemts, ka tiks dibināts īpašs nodibinājums, kura mērķis būs sabiedrības izglītošana jautājumos, kas skar Latvijas valsts likumīgās varas atjaunošanas vēsturi, līdzekļu vākšana Latvijas varoņu piemiņas iemūžināšanai un citu ar vēsturi saistīto jautājumu pasākumu rīkošana.
Atsaucoties uz J. Bordāna, tieslietu ministra, izteikto aicinājumu NA gadskārtējā kongresā, rast iespēju godināt Konstantīnu Čaksti, Kārli Gopperu un Gunāru Astru – personas, kas vislabāk simbolizē latviešu pretestību okupācijas varām – Nacionālās apvienības biedri un atbalstītāji pulcējās NA birojā, lai apspriestu idejas un vienotos par rīcības plānu Konstantīna Čakstes un citu latviešu, kas pretojās okupācijas varām, piemiņas iemūžināšanu.
Sanāksmē NA biedrus un atbalstītājus uzrunāja Jānis Bordāns. Savukārt vēsturnieki Ritvars Jansons un Raitis Ābelnieks uzstājās ar priekšlasījumu par Latvijas Centrālo padomi (turpmāk – LCP) un Konstantīnu Čaksti. NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis izteica priekšlikumu īstenot pirms gada rosināto ideju par pieminekli Latvijas varoņu piemiņas iemūžināšanai un aicināja domubiedrus iesaistīties finansiālo līdzekļu vākšanā.
17. marts šādai sanāksmei tika izvēlēts apzināti. 17. marts ir datums, kas simbolizē Latvijas valsts atjaunošanas centienus Otrā pasaules kara beigās, norāda L.Ozoliņa.
1944. gada 17. martā tika sastādīts Latvijas Centrālās padomes memorands, kurā Latvijas politiskie un kultūras darbinieki deklarēja nepieciešamību nekavējoties atjaunot Latvijas Republikas faktisko suverenitāti un izveidot Latvijas valdību. Memorands bija aicinājums atjaunot Latvijas valstisko neatkarību un izveidot Latvijas armiju, lai aktīvi cīnītos pret draudošo atkārtotu padomju okupāciju.
Memoranda izveidotāji uzsvēra, ka Latvijas varmācīgā pievienošana Padomju Savienībai ir pretlikumīga. Tajā pašā laikā tika noraidīta arī nacistiskās Vācijas okupācijas varas rīcība Latvijā. Par vienīgo iespējamo risinājumu, kas atbilstu Latvijas iedzīvotāju interesēm, LCP uzskatīja tādu Latvijas valsts likumīgās varas atjaunošanu, kas pārņemtu bruņotu cīņu pret Sarkano armiju.