"Tas ir taisnīgs [spriedums] un tiesnesis soda noteikšanai nav piegājis formāli, bet izvērtējis katra pienesumu un personisko ieinteresētību," sacīja Piliksers.
Komentējot tiesneša Jura Stukāna teikto, ka lietas skatīšana bijusi tik ilgstoša, pensionētais prokurors skaidroja, ka neviens no apsūdzētājiem lietā neatzina ne tikai savu vainu,bet jebkāda nozieguma esamību. Tāpēc katrai detaļai, kas varētu kaut mazākajā mērā liecināt par krāpšanu, neatbilstību likumam un palīdzētu pārliecināt tiesu, bija jāvelta liela uzmanība.
Savukārt uz jautājumu, vai uz notiesājamo sola nevajadzēja sēdēt arī ekspolitiķim Andrim Šķēlem, Piliksers atbildēja noraidoši.
"Nē, nevajadzēja, jo par stāvēšanu klāt nevienu nevar apsūdzēt. Ir jābūt pierādījumiem par konkrētām darbībām, kas ir tieši vērstas uz noziedzīgā mērķa sasniegšanu. Šķēlem tādas darbības netika konstatētas," viņš teica.
Digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra un Kempmayer Media Limited meitasfirmas Kempmayer Media Latvia vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.
Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa piektdien paziņoja spriedumu digitālās televīzijas lietā, ar ko nolēma atzīt par vainīgām 12 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības.