Taču Saeimas lēmums, ko steidzamības kārtā pieņēma līdz ar nākamā gada budžetu, izraisījis asus iebildumus, izskan pat pieļāvumi vērsties Satversmes tiesā. Priekšlikuma autors Ints Dālderis (Vienotības frakcija) domā – ja reiz ir tik liela pretestība, tad iestādēm ir kaut kas slēpjams.
Lai gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis vasarā Valsts pārvaldes iekārtas likumā iekļauto normu publicēt internetā darbinieku atalgojumu ar vārdiem un uzvārdiem atdeva Saeimai atpakaļ, izstudējot garos likumprojektu līkločus, jāsecina – parlamentārieši pēc būtības neko nav mainījuši. Izmaiņas veiktas arī citā – Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tas, ka norma nav paredzēta īstajā likumā, bija viens no prezidenta iebildumiem. R. Vējonis pašlaik izvērtē, vai atlīdzības likumprojektu atdot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, Dienai apliecināja prezidenta preses sekretārs Jānis Siksnis. Lēmums gaidāms nākamnedēļ, bet jāatgādina – vasarā, atdodot valsts pārvaldes likumprojektu atkārtotai izvērtēšanai, prezidents aicināja deputātus rūpīgi izvērtēt arī grozījumu atbilstību personu un datu aizsardzības prasībām un līdzvarot to ar Satversmē noteiktajām pamattiesībām uz privāto dzīvi un informācijas izplatīšanu.
Priekšlikuma autors Ints Dālderis (Vienotība/Par!) Dienai pamato, ka līdz šim neviens nav sūdzējies par to, ka iepretim atalgojumam tiek publiskots arī vārds un uzvārds. Ieņēmumu publiskošanai pa amata grupām, pēc deputāta domām, nav jēgas. Uz jautājumu, vai ir svarīgi publiskot apkopēju un citu fizisko darbu veicēju algas, Dālderis atbild, ka "tur ir vislielākās iespējas manipulēt", par piemēru minot Rīgas domes struktūrvienības, kurām esot "grūti izsekot līdzi, un tajās ir interesanti atbalsta veidi".
trusis nejaukais
oskars
ļuļa