Jānorāda, ka reģistra izmantošana ir normatīvi regulēta, kurā daļa informācijas ir publiski pieejama, taču ir arī ierobežotas pieejamības informācija. Pateicoties CSDD darbinieku profesionālajai rīcībai, piekļūšanas mēģinājums nekavējoties atklāts un par to ziņots Valsts policijai, kuras kompetencē ir tālāko izmeklēšanas darbību veikšana.
Saņemot informāciju par notikušo incidentu, Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas nekavējoties uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 183.panta pirmās daļas, 241.panta trešās daļas un 15.panta ceturtās daļas, proti, par informācijas sistēmas darbības traucēšanas mēģinājumu un izspiešanas mēģinājumu mantkārīgos nolūkos.
Veicot izmeklēšanas darbības, īsā laikā Valsts policija noskaidroja iespējamo vainīgo – kādu 1963.gadā dzimušu Latvijas valsts piederīgo un, uz aizdomu pamata par minēto noziegumu izdarīšanu, to aizturēja. Jāpiemin, ka persona aktīvi izmantoja ārzemju serveros izvietotu e-pasta servisu, lai slēptu noziedzīgā nodarījuma pēdas, tomēr tas nebija šķērslis, lai likumsargi maksimāli ātri lokalizētu personas izmantoto IP adresi un noskaidrotu tās faktisko atrašanas vietu.
Kriminālprocesa laikā tika veikta virkne neatliekamas izmeklēšanas darbības, tai skaitā vairākas kratīšanas dažādās adresēs. Kratīšanu laikā pie aizturētās personas tika izņemti kopā 30 datu nesēji ar elektronisko informāciju. Tāpat izņemts liels skaits priekšmetu, kuriem varētu būt nozīme kriminālprocesā, tostarp arī datortehnika, kas tiks detalizēti izpētīta.
Kriminālprocesā aizdomās turētai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Jāatzīmē, ka izmeklēšanas laikā nav konstatēta datu noplūde no CSDD rīcībā esošajām informācijas sistēmām.
OCTA
trusis nejaukais