Viņa norādīja, ka apmācību programma tiek realizēta, īstenojot ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera uzstādījumu prokuroriem pievērst pastiprinātu uzmanību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas krimināllietu uzraudzībai, kriminālvajāšanai un valsts apsūdzības uzturēšanai tiesā, kā arī noziedzīgi iegūtas mantas īpašās konfiskācijas nodrošināšanai. Vienlaikus apmācību programma bija īstenota, ievērojot Eiropas Padomes Moneyval komitejas rekomendācijas šajā jomā.
Programmā noslēdzies pirmais posms, un kopumā 2018. un 2019.gadā apmācības apguva vairāk nekā 200 prokurori no visas Latvijas. Lekcijas pasniedza paši prokurori, kuriem ir pieredze šo lietu izmeklēšanā, kriminālvajāšanā un valsts apsūdzības uzturēšanā tiesā - Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Juris Juriss, Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas prokurors Igors Gerasimins un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūras prokurore Judīte Ķireja. Praktiskās nodarbības norisinājās kā Rīgā, tā arī Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un citās Latvijas vietās.
Majevska piebilda, ka mācību programmas otrā kārta, kas būs veltīta pirmstiesas izmeklēšanas un valsts apsūdzības uzturēšanas specifiskiem jautājumiem, sāksies vasaras noslēgumā.
God. Žurnālisti
Dainuvīte