Nevalstiskā organizācija NetBlocks, kas seko līdzi kiberdrošībai, otrdien ziņoja, ka Bagdādē ieviestie telekomunikāciju ierobežojumi ir nopietnākie, kādus Irākas valdība īstenojusi kopš protestu sākuma 1.oktobrī.
Irākieši Bagdādē un galvenokārt šiītu apdzīvotajos Irākas dienvidos protestos pieprasa reformēt politisko iekārtu. Protestus uzkurinājušas sabiedrības dusmas par plaši izplatīto korupciju, lielo bezdarbu un sliktajiem sabiedriskajiem pakalpojumiem.
Lai gan kopš 24.oktobra, kad sākās otrais protestu vilnis, protestētāju galvenā taktika bijusi pilsoniskā nepakļaušanās, pirmdien demonstrācijas atkal pārauga vardarbībā.
Demonstrācijā pie Irānas konsulāta Karbalā naktī uz pirmdienu tika nošauti četri protestētāji. Protestētāji mēģināja aizdedzināt konsulātu, uzskatot, ka Irāna atbalsta Irākas valdību, kuru vēlas gāzt protestētāji.
Pirmdien Bagdādes centrā drošības spēki pirmo reizi kopš 24.oktobra šāva uz protestētājiem ar kaujas lodēm.
Sadursmes izcēlās uz tilta, kas ved uz rajonu, kur atrodas Irākas valdības ēkas, ministrijas un Irānas vēstniecība. Protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem, uz ko drošības spēki atbildēja ar asaru gāzi un lodēm.
Kopš 1.oktobra protestos Irākā dzīvību zaudējuši aptuveni 270 cilvēki, lielākoties protestētāji, liecina AFP rīcībā esošie dati.
Irākas varasiestādes ir pārstājušas sniegt informāciju par protestos bojāgājušajiem.
No 1.oktobra līdz 6.oktobrim Irākas amatpersonas ziņoja, ka dzīvību zaudējuši 157 cilvēki, lielākoties protestētāji, kurus nošāvuši snaiperi, kurus, kā apgalvo valdība, nav iespējams identificēt.
3.oktobrī Bagdādē tika atslēgta piekļuve internetam, kas tika atjaunota tikai pēc divām nedēļām. Ierobežojumi sociālo mediju lietošanai palika spēkā, bet tos ir iespējams apiet.