Kā norāda raidījums, Panda šobrīd ir viena no populārākām lietotnēm, ar kuru strādā daudzas taksometru firmas, kā arī individuālie komersanti, piedāvājot taksometru pakalpojumus. Panda piedāvā savu zīmolu, zvanu centru un pašu lietotni, par to no firmām iekasējot starpniecības naudu - apmēram 65 centus par vienu pasūtījumu. Tajā pašā laikā, Panda Latvijā kā uzņēmums nav reģistrēts, kas nozīmē, ka nodokļi no šī starpniecības pakalpojuma maksāti netiek. Valsts ieņēmumu dienests (VID) arī nezina, kur fiziski atrodas Pandas zvanu centrs un vai, piemēram, par tā darbiniekiem tiek maksāti nodokļi, to raidījumam Aizliegtais paņēmiens iepriekš atzina arī VID pārstāve Dace Pelēkā.
Pēc neoficiālas informācijas, kā ziņo raidījums, šobrīd Pandas starpniecības nauda "aiziet" uz Igauniju, izmantojot bankām alternatīvo norēķinu sistēmu Paysera, savukārt zvanu centrs daļēji atrodas Latvijā - Liepājā, daļēji Ukrainā - Kijevā. Pašas Pandas saimniecības patiesā labuma guvējs ir Ukrainas pilsonis Mihailo Grušulenko, kurš, kā liecina raidījuma informācija, patiešām arī vada tā darbību Latvijā un kontrolē, piemēram, vai firmas ievēro Pandas noteiktos braukšanas tarifus.
Pandai taksometru biznesā patlaban konkurējošā lietotne ir Taxify, kas ir Igaunijā veidots bizness, bet šobrīd kā nodokļu maksātājs reģistrēts arī Latvijā, un pēc paša uzņēmuma informācijas, par 2018.gadu nodokļos no šī starpniecības pakalpojuma Latvijā samaksāja apmēram 800 tūkstošus eiro, lielākā daļa no tā bija pievienotās vērtības nodoklis.
vajag slaukt
Opå
VID trakumsērgas kases aparāts?