Nav datu, vai saistībā ar to, ka galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem plānotas ievērojamas sabiedriskā transporta atlaides Rīgā, mazinājies citu lielāko Latvijas pilsētu iedzīvotāju skaits, viennozīmīgi teic Dienas aptaujātie pilsētu pašvaldību vadītāji, atzīstot, katra iedzīvotāja zaudējums nozīmē mazāku budžetu. Līdz šim Latvijas pašvaldību budžetu lielā mērā veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis. "Tāpēc katrā pašvaldībā ir cīņa par iedzīvotājiem," atzīst Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs un stāsta, ka pēdējo četru mēnešu laikā no Tukuma izrakstījušies 119 cilvēku, kas esot divas reizes vairāk nekā iepriekšējos gadus. "2013. gadā budžets tikai iedzīvotāju skaita mazināšanās dēļ sarucis par 300-400 tūkstošiem latu," stāsta Šulcs. Savukārt Rēseknes mērs Aleksandrs Bartaševičs norāda, Rēzeknē nav novērota tendence, ka strauji samazinās iedzīvotāju skaits, bet atzīst, ka ik gadu budžetam ir tendence sarukt.
Par iedzīvotāju piesaisti domā arī Cēsīs. Pilsētas attīstības nodaļas vadītājs Pauls Irbins teic, ka Cēsis cenšas būt maksimāli draudzīgas ikvienam, kurš vēlas pārcelties uz šo pilsētu dzīvot vai sākt veidot biznesu.
Savukārt Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēmuši lēmumu atbalstīt studentus, piešķirot pašvaldības stipendijas topošajiem mediķiem rezidentiem. Stipendijas mērķis ir piesaistīt jaunus darbiniekus Daugavpils medicīnas iestādēm. Daugavpils domes deputāts Reinis Joksts skaidro, ka situācija ar izglītotiem darbiniekiem Latgales reģionā ir ļoti smaga.
Plašāk lasiet Ingas Patmalnieces rakstā Pilsētas cīnās par iedzīvotājiem trešdienas, 15.janvāra, laikraksta Diena 10.-11.lpp.!