No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstāsies arī lidosta Rīga, VAS Latvijas dzelzceļš un kravu pārvadātājs Baltijas ekspresis.
Liepājas SEZ pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe aģentūrai LETA skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, lai Liepājas SEZ un tajā strādājošās kapitālsabiedrības varētu veiksmīgi strādāt un attīstīties arī turpmāk, neapdraudot gan SEZ pārvaldes, gan uzņēmēju reputāciju.
Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma atzina, ka izstāšanās no LTBA ir objektīvas reakcijas solis uz ASV sankcijām.
Lai abas ostu pārvaldes un citi uzņēmumi, kas arī paziņojušas par izstāšanos no šīs organizācijas, tiktu izslēgti no biedru rindām, jāsasauc LTBA valdes sēde, kurā iesniegumi par izstāšanos. Izmaiņas biedru sastāvā ir jāreģistrē Uzņēmumu reģistrā, skaidroja Ratniece-Kadeģe.
Pagaidām nav zināms, kad valdes sēde tiks sasaukta, piebilda Liepājas SEZ pārstāve.
Jau vēstīts, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) iepriekš klāstīja, ka Satiksmes ministrija aicinājusi valsts kapitālsabiedrības, kas ir LTBA biedri, atstāt šo organizāciju, lai nekādas tiešas vai netiešas sekas nevarētu ietekmē valsts uzņēmumu darbu.
Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Ventspils mēram Lembergam.
OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām - Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz Lembergu šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.
Juveris Jumis