Ņemot vērā Rīgas pils vēsturisko un arhitektonisko nozīmi, kā arī tehnisko sarežģītību, būvniecības laikā, vēl pirms objekta nodošanas, VNĪ un SBRE piesaistīja VUGD speciālistus objekta apsekošanai. Pēc apsekošanas viņi izteica iepriekš nedefinētas papildus prasības. VNĪ kopīgi ar Rīgas pils atjaunošanas padomi, Valsts prezidenta kanceleju un SBRE pieņēma lēmumu par būvatļaujas termiņa pagarināšanu, ņemot vērā neparedzētos un tehniskajā projektā neiekļautos darbus.
Turklāt, būvniecības laikā no jauna tika atklāta virkne vēsturisku būvdetaļu un būvelementu, kuru atjaunošana un saglabāšana prasīja izmaiņas tehniskajā projektā. Papildus prasības ir saistītas ar ēkas kopējo ugunsdrošības paaugstināšanu, kā ietvaros, piemēram, pils dārzs tika pārprojektēts un pārbūvēts tā, lai tajā būtu iespējams iebraukt VUGD transportam, kas līdz šim nebija iespējams.
"Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbu laikā vēsture mūs pārsteigusi vairākkārt, kā rezultātā mainījies ne vien rezultāts, bet restaurācijas process kopumā. Piemēram, pils Austrumu piebūvē, veicot pamatu pastiprināšanas darbus un atrokot pils pagrabstāvu, tika atrasts Rīgas sākotnējās apbūves ēku fragmenti. Rezultātā restaurācijas un rekonstrukcijas darbi izrādījušies daudz sarežģītāki un vēsturiski nozīmīgāki, nekā sākotnēji tika plānots," stāsta VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.
Paralēli VUGD papildus prasību izpildei notiek inženierkomunikāciju darbības pārbaudes un sistēmu ieregulēšana. Līdz gada beigām VNĪ sadarbībā ar SBRE veiks apkalpojošo dienestu inženierkomunikāciju darbību kompleksās apmācības.
Papildus prasību izpildei nepieciešamie darbi tiek veikti līgumā paredzētā finansējuma ietvaros un to pabeigšanas termiņš ir noteikts līdz 20.decembrim, kad Rīgas pils būs gatava nodošanai ekspluatācijā.
Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis paudis cerību, ka ar nākamā gada sākumu varēs pārvākties uz jauno darba vietu Rīgas pilī.