Viņš norādīja, ka Gaso padome, kuru paredzēts ievēlēt līdz ar uzņēmuma dibināšanu 22.novembrī, būs lielākoties tāda pati, kāda Latvijas gāzei, savukārt vadības komanda gan būs cita, un tā meklēta jau ilgstoši.
Savickis klāstīja, ka šim mērķim netika piesaistīta personāla atlases kompānija, jo Latvijas gāzes padome pati labi zina gan labākos finansistus, gan tehniskos speciālistus, gan menedžerus enerģētikas un gāzes jomā. Vienlaikus gan Latvijas gāzes akcionāriem Gazprom un Marguerite Gas II ir tiesības ievēlēt vienu cilvēku Gaso valdē neatkarīgi no pārējiem padomes locekļiem, tāpēc personāla atlase bija koncentrēta uz atlikušajām vietām.
Tāpat viņš stāstīja, ka izskatītas daudzas kandidatūras, taču ir izkristalizējušies labākie pretendenti, kas tiks piedāvāti gala lēmumam Gaso padomei.
Vienlaikus Savickis apliecināja medijos jau izskanējušo informāciju, ka viens no pretendentiem ir Pētersone-Godmane, uzsverot, ka viņai ir ļoti labas iespējas kļūt par Gaso valdes priekšsēdētāju.
Viņš pauda, ka Latvijā nav daudz cilvēku ar tādu vadības pieredzi, zināšanām, valodas prasmēm un pieredzi Eiropā, kāda ir bijušajai Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei.
Savukārt taujāts, vai bažas neraisa tas, ka Pētersonei-Godmanei nav pieredzes enerģētikā un regulējamās nozarēs, Savickis norādīja, ka viņai blakus būtu spēcīgi speciālisti tehniskos jautājumus, savukārt pati nepieciešamās zināšanas uzkrātu ātri.
Pēc viņa teiktā, jau tad, kad Pētersone-Godmane atstāja amatu valsts pārvaldē, tam uzreiz tika pievērsta liela uzmanība. "Mēs jau tad padomājām, ka tas ir gandrīz veiksmes stāsts," pauda Savickis.
Kā ziņots, ka Latvijas gāze valde sasaukusi Gaso dibināšanas sapulci 22.novembrī. Ņemot vērā, ka Latvijas gāze ir vienīgais Gaso dibinātājs, dibināšanas sapulce notiks ar vienīgā topošā uzņēmumā akcionāra - Latvijas gāzes - līdzdalību.
Atbilstoši jaundibināmās kompānijas statūtu projektam Gaso padomē būs 11 padomes locekļi, kurus uz triju gadu termiņu ievēlēs akcionāru sapulce. Padomes priekšsēdētāju un vienu priekšsēdētāja vietnieku padome ievēlēs ar vienkāršu balsu vairākumu no sava vidus.
Savukārt Gaso valdē būs pieci valdes locekļi, kurus uz triju gadu termiņu ievēlēs padome, kas arī ievēlēs valdes priekšsēdētāju.
Atbilstoši Eiropas Savienības un Enerģētikas likuma prasībām Latvijas gāzei līdz 2018. gada 1.janvārim ir jānodala dabasgāzes tirdzniecība un sadale. Atšķirībā no pārvades un uzglabāšanas nodalīšanas, kas tika veikta 2016.gadā, izveidojot AS Conexus Baltic Grid, uz sadales un tirdzniecības nodalīšanu neatteicas prasība par īpašnieku maiņu. Līdz ar to nodalāmā sabiedrība var būt meitasuzņēmums.
Latvijas gāze pērn strādāja ar 392,266 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 22,9% - līdz 37,506 miljoniem eiro.
Latvijas gāzes akcijas kotē Nasdaq Riga otrajā sarakstā.
bikšplēsis
:)
Žīdi rullē !