"Mēs apzināmies, cik smaga pašlaik ir demogrāfiskā situācija valstī. Bet uzskatām, ka lēmumu par pensijas vecuma paaugstināšanu var pieņemt tikai tad, kad tam būs stingrs sociāli ekonomiskais pamats. Vecākās paaudzes cilvēkiem ir jābūt nodarbinātības garantijām, bet valdībai ir jāsniedz skaidrs plāns demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, saprotami jāpaskaidro, kā tiks risināta sabiedrības novecošanās problēma," uzsvēra SC frakcijas deputāts, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas loceklis Andrejs Klementjevs. "Šobrīd tāda sociāli ekonomiskā pamatojuma gluži vienkārši nav. Pašlaik pensijas vecuma paaugstināšana desmitiem tūkstošu vecākās paaudzes cilvēkiem kļūs par traģēdiju. Baltijas kaimiņvalstīs, kas saskaras ar analoģiskām demogrāfiskajām problēmām, pensijas vecums tiks paaugstināts tikai 2020.gadu vidū."
SC aicina valdošo vairākumu apdomāties un vismaz uz vairākiem gadiem atlikt šo sāpīgo reformu, nodrošinot sociālās garantijas vecākās paaudzes cilvēkiem, kā arī iedzīvotāju skaita pieaugumu, norādīja A.Klementjevs.
Pēc viņa teiktā, SC arī stingri iestāsies par to, lai tiktu saglabātas priekšlaicīgas pensionēšanās garantijas cilvēkiem, kuri strādājuši veselībai kaitīgās ražotnēs, kā arī tiem cilvēkiem, kuri audzinājuši bērnu ar invaliditāti.
"Gadījumā, ja Saeimas vairākums tomēr pieņems lēmumu sākt paaugstināt pensionēšanās vecumu jau no 2014.gada un sasniedzot 65 gadu vecumu 2020.gadā, SC Saeimas frakcija kopā ar partneriem no opozīcijas vērsīsies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa ar lūgumu neizsludināt grozījumus likumā Par valsts pensijām," uzsvēra deputāts.