Saskaņā ar jauno sabiedrības saliedētības pētījumu Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas savai ģimenei, un Pūce aicināja paskatīties uz sabiedrību analoģiski.
"Ģimenē var rasties domstarpības, viedokļi var atšķirties, bet visus vieno tas, ka katrs jūtas gaidīts un drošībā. Ar sabiedrību ir līdzīgi," sacīja Pūce.
Viņa uzsvēra, ka sabiedrības saliedētība veidojas mijiedarbībā starp valsti, sabiedrību un indivīdu, kurā katram ir savi pienākumi. Valstij jānodrošina kvalitatīvi pakalpojumi, sabiedrībai jābūt atbalstošai, empātiskai, un ir jābūt arī indivīda personīgajai vēlmei iekļauties, cienīt noteikumus, likumus, tradīcijas.
LETA jau ziņoja, ka šodien notiek SIF organizēta konference "Sabiedrības saliedētības radars", kurā prezentē jaunu pieeju, lai iegūtu salīdzināmus rādītājus par Latvijas sabiedrības saliedētības līmeni.
Kā iepriekš intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Pūce, līdz šim sabiedrības saliedētība tika skatīta no etniskā aspekta, un galvenais pieturas punkts bija saliedētības pamatnostādnes, kurās bija trīs galvenie kritēriji - piederības sajūta valstij, valsts valodas zināšanas un tās lietošana, kā arī vienota sociālā atmiņa, bet iztrūka visaptveroša, kopā savelkoša skata uz saliedētību.
"Tāpēc mēs izpētījām, kā uz saliedētības jautājumiem skatās citur pasaulē, un tagad mūsu trīs lieli pīlāri ir identitātes un piederības sajūta, sociālās attiecības un ekonomiskā solidaritāte," iepriekš intervijā aģentūrai LETA pastāstīja SIF vadītāja.