Kvalitatīvas izglītības pamatakmens joprojām ir skolu kvantitatīvie rādītāji, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvā ziņojuma Kompleksi risinājumi augstvērtīgai izglītības nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā precizētā redakcija. Skolēnu skaits katrā klašu posmā būs atkarīgs no pašvaldības iedalījuma grupas (kopumā astoņas), tikai pierobežas skolās 1.–9. klasēs pašvaldība autonomi varēs noteikt klašu lielumu, bet vidusskolās gan neko variēt nevarēs. IZM neplāno sagatavot skolu karti, kāda tā varētu izskatīties, stājoties spēkā jaunajām prasībām, bet atstās to pašvaldību ziņā.
Pārskatīs ik pēc trim gadiem
Informatīvo ziņojumu bija paredzēts skatīt valdības sēdē pirms nedēļas, taču tas tika atlikts, jo sociālie un sadarbības partneri pieprasīja koriģēt noteiktus punktus, kas attiecas uz pašvaldību iedalījumu. Precizētajā redakcijā valstspilsētas un Pierīgas pašvaldības ir pielīdzinātas blīvi apdzīvotām teritorijām, bet četri pagasti (Auru, Kurmāles, Cieceres, Ģibuļu), kuros ir nelielas skolas, kurām bija noteikti paaugstināti kvantitatīvie kritēriji, jo novada centri atrodas šo pagastu teritorijā, tagad ieskaitīti mazākas urbanizācijas grupā. Kopumā pašvaldības iedalītas astoņās
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 14. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!