Šāds lēmums pieņemts, jo atbilstoši Kriminālprocesa likuma 573. pantā noteiktajam AT nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā vai protestā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai šā likuma būtisku pārkāpumu.
AT lēmums nav pārsūdzams.
Tādējādi ir stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas 2017. gada 28. jūnija spriedums, ar kuru atzīts, ka ugunsdzēsēji ir pildījuši savus profesionālos pienākumus. Spriedums stājas spēkā arī attiecība uz trešo lietā apsūdzēto, kuru attaisnoja jau pirmās instances tiesa.
Jau ziņots, ka 2006. gada 6. janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M. Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.
Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.
Policija 2007. gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007. gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu. Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.
Sākotnējais spriedums nebija normāl