I.Sudraba laikrakstam atzina, ka tas viņai esot bijis liels pārsteigums, jo augstākās kontrolējošās institūcijas dzīvo savā diezgan noslēgtajā vidē un arī ar ASV Valsts departamentu viņai līdz šim nav bijusi nekāda sadarbība. Lielākoties šajā sarakstā nokļuvušas sievietes politiķes, I.Sudraba ir viena no retajām līderēm, kas nav saistīta ar politiskajām partijām.
ASV vēstniecība atzina, ka tai bija prieks nominēt I.Sudrabu, kurai ir ilgstoša pieredze valsts pārvaldes darbā, un dot iespēju apmeklēt sanāksmi, kur tika uzsvērta nepieciešamība sievietēm iesaistīties valsts pārvaldē un apzināti resursi, lai nozīmīgus līderu amatus ieņemtu vairāk sieviešu.
Līderu saraksts nav izveidots formāli, personību apzināšanai ir tālejošs mērķis – panākt, lai publiskajā sektorā līderpozīcijās līdz 2050. gadam puse būtu sievietes. Piemēram, pasaules nacionālajos parlamentos ir tikai 18,5% sieviešu. Tāpēc Amerikas Valsts departamentam kopā ar septiņām koledžām radusies ideja rīkot konferenci Sieviete publiskajā sektorā, kura īstenojās aizvadītajā nedēļā Vašingtonā un uz kuru bija uzaicinātas visu 40 valstu izvirzītās sievietes līderes, tostarp arī Latvijas valsts kontroliere. Šīs idejas patronese ir Amerikas valsts sekretāre Hilarija Klintone, un konference ir pirmais solis tālejošā mērķa sasniegšanai.
I.Sudraba stāstīja, ka ir izveidots sieviešu līderu, kas strādā publiskajā sektorā, sadarbības un informācijas apmaiņas tīkls, kā arī tiks izstrādāta mācību programma tām sievietēm, kurām varētu būt spējas kļūt par līderēm.
"Vairāk nekā 400 sievietēm pasaulē bija izsūtītas anketas, kurās jautāts, kādas zināšanas ir būtiskākās un kādu pietrūkst, lai sieviete varētu būt vadītāja publiskajā sektorā. Sievietes, potenciālās līderes, no 40 valstīm dalījās savā pieredzē un zināšanās par būtiskāko, kas būtu jāņem vērā sieviešu apmācības procesā. Ņemot vērā mūsu sniegto informāciju, tiks veidota mācību programma un institūts "Sievietes publiskajā sektorā", kur katru vasaru divas nedēļas mācīsies sievietes galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas valstīm, lai iegūtu pārliecību par savām spējām un varētu konkurēt ar vīriešiem uz nozīmīgiem amatiem," laikrakstam stāsta I.Sudraba.
Konferenci atklājusi un ar runu uzstājusies H.Klintone, Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda, uzstājusies arī UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova, bijusī ASV valsts sekretāre Madelaina Olbraita, Francijas valsts sekretāre veselības jautājumos Nora Berra un citu valstu amatpersonas.
Projektā piedalījās arī mācībspēki no dažādām koledžām, kuru uzdevums ir izveidot mācību programmu potenciālajām līderēm.