Augstskolu sniegums tiek vērtēts piecās lielās nozaru grupās - inženierzinātnēs un tehnoloģijās, mākslas un humanitārajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, dabas zinātnēs, sociālajās un vadības zinātnēs, kā arī 51 nozarē, piemēram, medicīnā, valodniecībā un citās.
Lai saņemtu vērtējumu, katrai nozarei jāsaņem pietiekams skaits akadēmiskās sabiedrības un darba devēju atsauksmju, kā arī ik gadus jāpublicē noteikts skaits zinātnisko darbu, kuri tiek referēti datubāzē "Scopus".
Latvijas Universitāte (LU) pirmo reizi medicīnas nozares reitingā ierindojas 501.-550.vietā. LU rektors Indriķis Muižnieks norāda, ka šie rezultāti apliecina, ka universitātes mediķu sniegums pasaulē ir zināms un augstu vērtēts arī bez īpaši mērķētiem publicitātes pasākumiem. "Tai pašā laikā mēs nedrīkstam nolaist rokas, audzējot mūsu pētnieku konkurētspēju un atpazīstamību, veidojot respektētu zinātnes Universitātes tēlu arī citās nozarēs," piebilst rektors.
Medicīnas nozares reitingā 501.-550.vietā tāpat kā LU ierindojas arī RSU. Augstskolas Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers norāda, ka viens no augstākajiem RSU rezultātiem šī gada reitingā saņemts darba devēju reputācijas rādītājā. To viņš skaidro ar RSU medicīnas jomas studiju ciešo integrēšanu ar klīnisko praksi, kā rezultātā RSU absolventi strādā gan Latvijas, gan ārvalstu veselības aprūpes iestādēs.
Savukārt Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) inženierzinātnes un tehnoloģiju nozarē ierindojas 340.vietā. RTU administratīvais direktors Juris Iljins norāda, ka RTU sasniegums ir apliecinājums ne tikai RTU studiju un zinātnes kvalitātei, bet arī arvien spēcīgāk iezīmē Latvijas vietu augstākajā izglītībā pasaules kontekstā.