Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) skaidro, ka minimālā alga pēdējos trīs gadus bija nemainīga un patlaban ir pienācis pēdējais brīdis to pārskatīt. "Man ir prieks, ka koalīcijā vienbalsīgi panākta vienošanās par to. Tādējādi darba ņēmējiem bez apgādājamajām personām, kuri saņem minimālo algu, reālais pieaugums būs gandrīz 50 eiro," norāda politiķe.
Vadoties pēc viņas paustā, tas ir ilgi gaidīts pielikums, kas nākotnē jāturpina, kamēr vienlaikus būtu jāizskata iespēja celt arī neapliekamo minimumu.
Kā aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš, pieņemtie noteikumi attiecas uz darba devējiem un darba ņēmējiem. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes veiktā Darbaspēka apsekojama datiem, 2020.gada trešajā ceturksnī darba ņēmēju skaits bija aptuveni 793 100, savukārt darba devēju skaits bija aptuveni 36 500.
Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2020.gada jūniju liecina, ka darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi ir minimālās mēneša darba algas apmērā 430 eiro un mazāk, bija aptuveni 138 100 cilvēku.
No tiem privātajā sektorā strādāja 112 700, bet sabiedriskajā sektorā - 22 600 cilvēku.
Tikmēr darba ņēmēju skaits, kuriem darba ienākumi bija tieši minimālās mēneša darba algas apmērā, bija aptuveni 16 200 cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā - 12 700, bet sabiedriskajā sektorā - 3200 cilvēku.
Ministrijas aprēķini liecina, ka darbinieks, kuram darba alga no 430 eiro mēnesī palielināsies līdz 500 eiro mēnesī, iegūs par aptuveni 50 eiro mēnesī vairāk.
Minētās izmaiņas paredz otrdien valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par minimālās mēneša darba algas apmēru normālā darba laika ietvaros un minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanu.