VEC pārstāve Laura Lapiņa skaidroja, ka izziņas joprojām tiek izsniegtas, jo par tām ārsti norēķinās ar priekšapmaksu. Līdz ar to ārsti var izvēlēties - saņemt izziņas, kas vairs pēc likuma nav nepieciešamas, vai arī saņemt atpakaļ naudu, uzrakstot iesniegumu.
Taču, kā noskaidroja aģentūra LETA, ceturtdien, izsniedzot uzziņas, netika paskaidrots, ka tās vairs nav nepieciešamas un likums nosaka, ka informācija jāievada elektroniski.
Arī VEC portālā informācija, ka šādas uzziņas vairs netiek izsniegtas, tika publicēta tikai šodien. "VEC medicīniskās uzziņas transportlīdzekļu vadītājiem papīra formātā vairs neizsniedz. Turpmāk ārstniecības iestādes informāciju par personu veselības stāvokli ierakstīs tikai Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Lai ārstniecības iestāde to varētu veikt, ir jābūt noslēgtam līgumam ar Ceļu satiksmes drošības direkciju," norādīts paziņojumā. Tur arī ir publicēts tālruņa numurs, uz kuru zvanot var var iegūt papildu informāciju.
Taču tas, ka šāda norma ir paredzēta likumā, nenozīmē, ka ārsti to var izpildīt. Lai ievadītu informāciju Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, joprojām ir nepieciešams norādīt medicīniskās uzziņas numuru. Turklāt ģimenes ārsti netika informēti, ka kārtība tiek mainīta.
Iepriekš tika paziņots, ka ziņas par vadītāju veselības stāvokli ārstniecības iestādēm minētajā reģistrā jāievada jau kopš 2009.gada 1.janvāra, taču paralēli tam autovadītājiem tika izsniegtas arī medicīniskās uzziņas. No 13.jūlija dokuments papīra formātā vairs netiks izsniegts, Valsts policijas amatpersonas izmantos reģistru, lai pārbaudītu informāciju par vadītāju.
Attiecīgas izmaiņas paredz arī jaunizstrādātie Ministru kabineta noteikumi, kuri šā gada 9.jūnijā izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem drīzumā lems valdībā.
Kā sacīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, arī kārtība, kā notiks datu ievadīšana reģistrā un kā ārstiem rīkoties, tiks noteikta Ceļu satiksmes likumā, kas ir Satiksmes ministrijas kompetencē.