Pilsētas noskaidrotas, izvērtējot tādus kritērijus kā pieejamība ar bērnu ratiem, mazuļu pārtīšanas un barošanas iespējas, izklaides iespējas ar maziem bērniem un tamlīdzīgi.
"Kopumā situācija mūs patīkami pārsteidza, jo ceļot ar mazuli bija ērti. Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuriem ļoti rūp ģimenes ar bērniem un kuri piedāvā dažādas izklaides iespējas pašiem mazākajiem apmeklētājiem – zīmuļus, mantas, pat rotaļu istabas. Taču tas, kā pietrūkst visvairāk, ir informācija – pat tūrisma centros reti ir iespējams atrast informāciju, kur attiecīgajā pilsētā var paēst kopā ar mazuli," norāda Laura Bluša, biedrības Babyroom pārstāve.
Tieši šīs vides apsekošanas un aptauju veikšanas rezultātā, apsekojot 20 000 dažāda veida objektu Latvijā, par pieejamiem gan atzīti tikai 1111 objekti.
Kā labās prakses piemēri vides pieejamības jomā minami uzņēmumi, kas ne tikai atbalstījuši projekta Mapeirons īstenošanu, bet arī savās uzņēmuma telpās un uzņēmuma pārraudzībā esošajā infrastruktūrā radījuši "ratiņiem pieejamu un draudzīgu" vidi ir VAS Latvijas dzelzceļš, SIXT, Rimi Latvia un Ecolines.
Šiem uzņēmumiem trešdien tika pasniegtas īpašās Mapeirons "goda zīmes" jeb uzlīmes, kas, uzlīmētas uz iestādes durvīm, kalpos kā oficiāls apliecinājums tam, ka konkrētā vieta ir pieejama un draudzīga vecākiem ar bērniem ratiņos.
Apsekošanas tūres gaitā iegūtie dati apkopoti pirmajā mobilajā vides pieejamības aplikācijā Mapeirons, kas ļaus ērti un operatīvi pārliecināties par aptiekām, veikaliem, restorāniem, institūcijām un daudziem citiem objektiem, kuri pieejami ne tikai vecākiem ar bērniem ratiņos, bet arī cilvēkiem ar invaliditāti. Aplikācija pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem.