Viņš norāda, ka Maxima seko līdzi aktuālajam piena tirgū notiekošajam, kā arī to, ka, tāpat kā līdz šim, "Maxima" veikalos joprojām spēkā ir līdzšinējais Latvijā ražotā piena un piena produktu cenas samazinājums 4-30% amplitūdā atkarībā no produkta veida - piens, jogurts, biezpiens vai krējums.
Arī SIA Rimi Latvia pārstāve Dace Valnere atzīmē, ka, tiklīdz uzņēmums saņem kādus piedāvājumus par iepirkumu cenu samazinājumiem no saviem piegādātājiem, attiecīgi tiek samazinātas cenas arī produktiem veikalu plauktos.
"Līdz septembra beigām iepirkumu cenas piena produktiem bija samazinājuši astoņi ražotāji kopumā ap 200 produktiem, un cenu pazeminājums bija no 4-30% amplitūdā. Lielākajai daļai produktu, kam ražotāji bija samazinājuši cenu uz laiku, šis cenu samazinājums ir pagarināts līdz oktobra beigām. Līdz šim 15 piena produkti ir nākuši klāt. Līdz ar to piena produktu kopskaits, kam cenas joprojām ir samazinātas, ir ļoti līdzīgs kā septembrī," informē Valnere.
Tikmēr Beseris piebilst, ka iepirkuma cenas samazinājums svaigajam pienam nenozīmē samazinājumu gala produktam, kas atrodas veikala plauktā. "Jāņem vērā, ka svaigais piens ir viena daļa no produkta cenas, jo piena un piena produktu gala cenu veido arī citas izmaksas - pārstrāde, iepakošana, loģistika."
Kā ziņots, Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore un ZM valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa norādīja, ka saistībā ar Krievijas embargo un piena pārprodukciju Eiropas Savienībā turpinās piena iepirkuma cenu kritums, kas atsaucas arī uz Latviju, kur augustā, salīdzinot ar jūliju, piena iepirkuma cena samazinājusies par 7%, bet septembrī samazinājums gaidāms 25%-26% apmērā.
Tāpat ziņots, ka augustā proporcionāli ražotāju pieprasījumam lielāko tirgotāju veikalos vairāku Latvijas piena ražotāju produkcijas regulārās cenas uz laiku tika samazinātas no 4-30% amplitūdā.
Cenu samazinājums lielāko tirgotāju veikalos attiecas uz vairāk nekā 170 dažādiem piena produktiem - pienu, kefīru, krējumu, sviestu, jogurtu, biezpienu.