Viņš atgādināja, ka vēl pirms mēneša ārlietu ministrs esot paudis, ka konkursa Jaunais vilnis dalībniekiem iebraukšana Latvijā netikšot liegta, taču šonedēļ nācis klajā ar paziņojumu par liegumu iebraukt Latvijā trīs šī pasākuma dalībniekiem - Valērijai, Oļegam Gazmanovam un Josifam Kobzonam. Tāpēc Vešņakovs pauda neizpratni par to, "ko gan mēneša laikā izdarījusi, piemēram, Valērija".
Vešņakos arī pauda, ka Krievijas un Latvijas attiecības saistībā ar Ukrainas notikumu kontekstu un Latvijas oficiālo amatpersonu neobjektīvo viedokli ir kļuvušas sarežģītākas. Par notikumiem Ukrainā un Krievijas saistību ar tiem tiekot izteikti daudz neobjektīvu un nepatiesu apgalvojumu. Tomēr tas nedrīkstētu graut Latvijas un Krievijas sadarbību ekonomikā un kultūrā, lai arī esot signāli, ka tā varētu tikt iesaldēta. Kā labu piemēru viņš minēja augustā gaidāmās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrādes Omskā un Krasnojarskā, kā arī ekonomisko sadarbību, kas šī gada laikā ir pat pieaugusi.
Viņš arī skaidroja, ka, Eiropas Savienībai, ieviešot sankcijas pret Krieviju, no tām visvairāk cietīs mazās valstis, kas atrodas Krievijas pierobežā, tostarp Latvija. Ieviešot sankcijas, sagaidāmi atsevišķu uzņēmumu bankroti, bezdarba un emigrācijas pieaugums.
Jāatgādina, ka "melnajā sarakstā" iekļautie mūziķi šā gada sākumā parakstīja vairāku Krievijas mākslinieku vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kurā pauda atbalstu Krievijas politikai Krimas pussalā, Ukrainā, ko vēlāk martā Krievija anektēja.