Finanšu ministrs nevarēja prognozēt, cik daudz naudas varētu piešķirt Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem, jo nodokļu brīvdienas Valsts ieņēmumu dienestam patlaban ir lūguši tikai četri uzņēmumi. Viņaprāt, piena un dārzeņu ražotājiem no Eiropas Savienības būtu jāsaņem kompensācijas un lauksaimniekiem un Zemkopības ministrijai būtu jāpārliecina Brisele, ka pierobežas valstī situācija ir citāda nekā pārējā Eiropā.
Kā nākamā gada budžeta prioritātes Vilks nosauca aizsardzību un veselības nozari, pēdējā esot nesakārtota un attīstībā palikusi 90. gadu vidū.
Vilks vairākkārt atgādināja, ka nevar dzīvot ar "trekno" gadu loģiku, ir jābūt pragmatiskai, sabalansētai pieejai valsts naudas tērēšanai, jo ekonomikas izaugsme sarūk. Šogad un nākamgad Finanšu ministrija pieaugumu paredz 2,5 - 2,8% robežās (iepriekš - 4%).
Jau ziņots, ka Krievija 8. augustā noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, tāpat arī saldējums.